| Creioane COlorate:)) a întrebat:

luna trecuta am fost la mare cu parinti, varul meu si niste prieteni vechi.Acei prieteni au un baiat de 14 ani, eu cu el nu neam mai vazut de cativa ani, este foarte dragut tipul. Tipul il baga doar pe varul meu in sema, pe mine nu ma baga deloc, Ok, de cateva ori dar avand in veder ca eu ma cunosc cu el de mult timp iar cu varul meu de o saptamana.cred ca trebuia sa ma bage si pe mine in seama, varului meu i-a dat id si nr de tel, l-am luat si eu fara sa stie nimeni dar nu am curaj sa ii bag id in lista si sa nu isi dea seama ca il plac, El se uita la mine si eu la el, dar nu stiu ce sa cred.ma place, ce ar trebui sa fac, fundita:X:X:X

5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Asa e la inceput.cand nu cunosti bine pe candva te uiti la el, il studiezi.
laughing
cat despre mess? da-i add chiar acum! nu te poate manca prin calculator, iar daca te enerveaza ii dai ignore.succes! :*

| purpleice a răspuns:

Pai stai linistita, ca baietii se imprietenesc f repede intre ei, cu fetele nu asa de repede, dar cu baietii nu au nici o treaba, se simt in largul lor, probabil era putin stanjenit de prezenta ta, chiar daca te cunostea nu te-a mai vazut de ceva timp. sfatul meu este sa-i zici varului tau ca iti place de el, si sa aduca vorba asa intr-o discutie de a lor, dspre tine. ceva in genu, tu ce crezi despre varamea, si daca zice ca esti draguta, poate sa-l intrebe daca vrea idul tau sau ceva in genu. daca nu eu zic ca nu are rost sa-i bagi id-ul.succes

| Miruuuuu a răspuns:

Urmeaza-ti instinctul! Daca il placi si nu stii sigur daca te place, pur si simplu ia atiudine. Fa tu primul pas.Baga-i id in lista de mess si vorbiti; daca nu vorbesti cu el nu vei stii ce simte. Fundaa?

| alynutza_4997 a răspuns:

Pai daca zici ca se uita la tine e probabil sa te placa dar ar trebui sa-i spui ce simti cred ca te-ai simti mult mai bine

| sharpmind a răspuns:

Incearca sa-l "corupi" pe varul tau sa organizeze o conferinta pe mess in care sa povestiti despre mare...si astfel reusiti sa aveti id-ul fiecaruia. de acolo vezi cum decurg lucrurile