| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani. Fata de mai jos despre care este vorba in intrebare are 13 ani.
Am si eu o intrebare ce ma "macina" de o luna.
Cititi cu atentie pentru un raspuns bun.
Deci.
Acum 3 luni, am cunoscut o fata in cartierul varului meu. Era la el acasa, eu venind la el, m-am intalnit cu acea fata. Atunci am facut cunostinta, ea a facut pimul pas. Dupa, am inceput sa ne vedem tot mai des. Pana cand am observat unele semne ce m-a pus pe ganduri atunci si inca ma pun si acum.
Se uita la mine frumos, vorbea cu mine frumos, se baga in seama cu mine mereu. Imi spunea ca e culoarea biciletei frumoasa, ca sunt imbracat frumos azi, imi dadea unele semne ca ma place. Si inca imi da dar sunt confuz :/
Am facut prostia sa-i spun varului meu sa-i spuna ca o plac. Normal trebuia sa ii spun eu. El i-a spus, varul meu mi-a spus ca a fost fericita cand a auzit. I-a spus mamei ei "mama, ai auzit, ma place" razand, a zis el.
Acum o luna, a venit iar la varul meu. Iar varul meu mai mic, alt var, i-a spus ca o plac. Ma rog, stia deja, ea venind la mine si spunandu-mi "eu nu te plac, lasa-ma in pace, uita-ma, gaseste-ti alta fata, la scoala undeva" tipand. Nu am vazut-o asa.
Ne vedem acum, nu mai zice nimic. Inainte ea se baga in seama cu mine. Nu mai inteleg.
Ma macina un singur gand.
- oare exista posibilitatea ca mama ei sa i-o fii spus sa-mi vorbeasca asa? ( din cate stiu, nu au voie unele fete cu prieten).
Ma macina gandul asta.
Daca ea ma place de fapt dar nu o lasa parintii si i-a spus sa-mi spuna aia.
Sa o intreb daca chiar nu ma place sau i-au spus parintii ceva? Sunt tare curios. Eu o plac pe fata aia si nu o pot scoate din minte. Mai ales cand o vad. O uit un pic, cand o vad, iar.
E ceva ce ma atrage dar nici eu nu stiu ce.

Funda celui care ma ajuta si incearca sa ma lamureasca si pe mine. De o luna ma tot gandesc la asta.
Mersi. Si Craciun Fericit tuturor, alaturi de cei dragi! happy
Salut!

4 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Părerea mea e să vorbeşti doar tu cu ea intre 4 ochi, undeva retras şi să lămuriţi tot. adică totuşi eşti micuţ, nici chiar micuţ dar nu ai avut 1000 relaţii ca să ştii ce e de făcut, rămâi singur cu ea şi spune-i ce şi cum, spune-i ce simţi şi zi şi ei să fie sinceră, nu ştiu cine a influenţat-o, dacă o placi cu adevărat, arată-i asta.

Crăciun fericit şi ţie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu nu inteleg de ce ai pus intrebarea asa lungã, ai facut o treaba foarte buna pana ai zis ca o placi, nici o datã sa nu complimentezi o fata sau sa ii spui ca o placi. Ea trebuie sa te aleaga pe tine, tu doar ai devenit fata acolo si ea baiatul, ati facut schimb de locuri. Eu zic sã nu mai vorbiti o saptamana doua si daca vrea ea sa te contacteze cumva e bine trebuie sã faci cumva sa te vada cu niste prieteni de ai tãi, poate chiar alte fete incearca sa o Chemi sa va distracti toti, daca nu te contacteaza ea atunci mergi tu dar nu rãmai cool nu te simti rãnit de ce a spus.

| BogdanBz a răspuns:

E posibil sa fie influentata de cineva, sau e posibil sa fi pierdut interesul care il avea pentru tine, datorita faptului ca or fi fost prea multi care au stresat-o la cap ca o placi. Greseala ta a fost ca nu ai fost destul de barbat sa te duci la ea si sa ii spui ce ai pe suflet. Degeaba regreti acum, pentru ca totul e cam dus. Ti-as recomanda sa fii barbat in al 12-lea ceas si sa o iei undeva separate si sa o intrebi exact ce si cum. Bafta!

| Ern_Eren_1990 a răspuns:

Eu zic sa vb cu ea in 4 ochi. Sau o fi cv in legatura cu parintii ei. Nuj incearca sa o prinzi singura si sa vb cu ea 4 ochi si sa vezi ce se intampla de fapt.