| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
M-am certat aseara cu prietenul...nu cred ca ne-am despartit... dar mi-a spus ca nu ma iubeste ca inainte. Ce sa fac?
Ma gandeam sa fiu.usor mai indiferenta, poate ma va cauta el.
Sfat sad?

7 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Eşti indiferentă? Înseamnă că nu mai vrei nimic de la/cu mine.
Eu dacă simt că intensitatea sentimentelor mele scade progresiv şi sunt tratat cu indiferenţă, mă îndepărtez şi eu şi gata.
Vorbiţi oameni buni! Jocul ăsta de-a şoarecele şi pisica cu indiferenţa o să vă facă mult mai mult rău decât bine!

| Monica a răspuns:

Uh.am trecut prin asa ceva.Si pe mine m-a atins foarte tare vorbele acelea si-mi sunau tot timpu in cap. De atunci si la noi au aparut diverse certuri si alte minuni.
Cu indiferenta nu rezolvi mare lucru. Din contra, situatia se agraveaza. Posibil sa-ti fi spus lucrurile alea, din cauza 'nervilor'acumulati. Vorbeste cu el.Asa e cel mai bine. Daca se comporta in alt fel, indiferent, poate chiar vulgar, te-as sfatui sa te indepartezi de el.depinde de decizia ta. Bafta happy

| zeeeeeex a răspuns:

Nu rezolvi nimic cu indireferenta, mai mult ca sigur il vei impinge mai departe de tine. Comunicati si cautati ce va adus in situatia asta si cu mult succes veti ajunge la un compromis benefic pentru aman2. Good Luck

| DiamanteleSeSparg a răspuns:

Cred ca ar trebui sa porti o discutie foarte serioasa cu el cum sa nu te mai iubeasca ca inainte? inseamna ca nu te mai iubeste deloc.intreaba-l ce il nemultumeste, poate si tu ai partea ta de vina, daca il vezi asa mofturos mai bine o termini cu el.

| DeeDee_4511 a răspuns:

Asa e cel mai bine. Sa fi mai indiferenta, sa nu mai vorbiti asa des. Daca rezisti sa nu mai ii spui ca`l iubesti...Si poate se va rezolva happy.
Daca inca te iubeste sigur va incerca sa nu te piarda.winking

Succes:*!

| Barbie_9570 a răspuns:

Am avut si eu un prieten cu care m-am certat si apoi ne-am impacat dar mi-a zis ca nu mai e ca inainte, ca nu mai poate simiti ce-a simtit odata.bla,bla,bla...si apoi intr-adevar n-a mai fost ca la inceput.

Eu zic sa-l lasi in pace pentru moment si chiar daca vorbesti cu el sa nu-i arati atat de mult ca il iubesti.sa fi putin indiferenta.

E mai bine asa.
Oricum cred ca a exisat un motiv pentru care v-ati certat, nu? adica nu pur si simplu ti-a zis ca nu t mai iubeste ca inainte si gata... Poate si-a gasit pe alta si in felul asta vrea sa scape de tine, din pacate se poate si asta.

Multa bafta:*

| ANNA_2327 a răspuns:

Da secstraight face si cu mine a fost la fel ...nu-i mai da atentie ca sa-l vezi cum vine elwinking parerea mea tongue eu asa am facut :X si acu' sunt toate bune si frumoase(: