| CristinaElena96 a întrebat:

Hei TPU,m-as bucura mult daca m-ati ajuta cu un sfat,pentru ca sunt confuza si in principal dezamagita de mai multe persoane,in special de prietenul meu.Mi se pare ca ma iubeste mai putin decat il iubesc eu,ma deranjeaza uneori cum vorbeste poate sunt eu prea suparacioasa gen cand il intreb despre o chestie imi raspunde cu :ti-am zis de atatea ori,unde te gandeai? daca se supara si nu are dreptate tot eu trebuie sa il caut,ma gandesc ca de multe ori merit mai mult,merit pe cineva mai grijuliu, atent care sa ma iubeasca asa cum il iubesc eu.Azi ne-am certat si m-am hotarat sa nu-l mai caut.El e plecat o luna si il iubesc dar ma gandesc si la mine,pentru ca am oferit multe si am primit putin.Ii las tot timpul mesaje dragute, el nu prea are obiceiul asta.Ma gandeam sa fiu mai indiferenta poate ii va pasa mai mult.Nu stiu ce sa fac...

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

E simplu. Il schimbi.

| Mussette a răspuns:

Pai, in orice relatie pe care ai privi-o, vei observa ca unul dintre cei doi iubeste mai mult. Nu poti iubi la fel. depinde de fiecare.
In cazul raspunsului sau "ti-am zis de atatea ori, unde te gandeai?" avea dreptate? iti spunea si tu nu erai atenta la el? pe cine n-ar deranja sa vorbeasca si sa nu fie ascultat?!
Poate nu-i o fire prea romantica, incat sa te dragalaseasca toata ziua.
Daca e plecat o luna si tu te-ai certat cu el, situatia se cam schimba.
Gandeste-te bine daca vrei sau nu sa fiti impreuna...esti destul de tanara, vei mai intalni baieti pe care sa-i iubesti.
Trebuie sa te gandesti mai intai la tine, la ce vrei tu, chiar daca asta suna a egoism. Vei suferi la inceput, fiindca il iubesti, dupa trece.

| Blamely a răspuns:

Si de ce te-ai supara pentru asta? Daca omul ti-a mai spus si n-ai fost atentă cu ce-i de vină? Liniștește-te.

| Ezeru a răspuns:

Nu toti baieti sunt romantici. Oricum trebuie sa te gandesti ca in majoritatea relatiilor parteneri nu se implica in egala masura. Nu poti sa il obligi pe celalalt sa te iubeasca la fel de mult ca tine.
Asteapta sa te contacteze "Cine te iubeste te cauta".
Daca va impaca-ti incearca sa vorbesti mai des cu el si sa ii spui ce simti.

| AleAlexandraIdk a răspuns:

De fapt cred ca cel mai bine este sa faci ce-ti spune inima. Incearca sa stai intinsa in pat si sa vorbesti cu "tine". In gand. Atunci toate gandurile in capul tau se vor aseza si vei proceda cum trebuie. Mult succes puppy dog eyes