| Heart2014 a întrebat:

M-am despartit de iubitul meu acum 2 luni dintr-o prostie. Eu ma impacasem oarecum cu ideea despartirii,insa acesta a revenit si mi-a spus ca nu poate sa ma uite,de altfel nici eu nu l-am uitat. M-am bucurat foarte mult sa stiu ca nu m-a putut uita si ca inca se mai gandeste la o relatie cu mine. De asemenea o parte de vina am avut-o si eu cand ne-am despartit pentru ca incepusem sa nu-i mai dau libertate,incepusem sa-l agasez cu intrebari,de pe alta parte el avea suspiciuni ca nu-l mai vreau. Deci,in definitv,ne-am despartit pentru ca ne indoiam unul de altul dintr-o prostie! As dori niste sfaturi, cum as putea sa nu mai fac aceleasi greseli ca mai-nainte, sa fiu mai intelegatoare si sa am mai multa incredere in el. happy. Ofer funda!

4 răspunsuri:
| KaRa23S a răspuns:

Pur si simplu. Nu stiu ce sfaturi sa-ti dau. Sa-ti controlezi pur si simplu iesirile nervoase si sa-ti folosesti mintea. Adica daca ai banuieli, nu-i sari lui in cap din prima. Afli daca banuielile tale se adeveresc sau nu, si apoi reactionezi.

| neutrino a răspuns:

Atunci cad relatia se rupe, nici nu mai conteaza cauzele. Conteaza numai cu ce ai ramas din relatia respectiva. Atunci cand doresti sa relansezi insa aceasta relatie, inseamna ca nu ai inteles ca o relatie are sfarsit si trebuie sa urmeze alta.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Dupa,,experienta,,asta puteti analiza situatia impreuna.

| DV a răspuns:

Dai libertatea lui si fiti naturali amnadoiii! Daca te iubeste...si il iubesti puteti sa va impacati fara sa se mai intample...