| Cam3lya a întrebat:

m-am despartit de prietenul meu, ne'am despartit din cauza ca el in fiecare zi merge la prietenul lui sa il ajute sau sa stea cu el, si i'am zis ca nu imi convine, iar el a zis ca dk nu ma schimb nu mai vrea sa continuam, apoi am zis ca bine ma schimb dar sa se schimbe si el in legatura cu prietenul sau, dar nu a fost de acord, apoi dupa ce ne'am despartit a vb cu cea mai buna prietena a mea si i'a zis ca dk eu m'as schimba el s'ar intoarce cu lacrimi de fericire inapoi in bratele mele, apoi ziua urmatoare s-a imbatat rau, si m'a mai sunat de vreo 3 ori si mi-a zis si mie ca"fa sa fie bine pentru amandoi iubyre", infine am zis ca ramanem amici, si azi nu a mai dat nici un semn de viata, nici un sms, nici un beep, nici pe mess nu a intrat, si simt ca nu mai rezist fara el, mi'e asa de dor de el, si'a schimbat parolele de la ambele iduri, si de la hi5, si a sters si pozele cu noi de pe hi5, il iubesc enorm, dar nu imi place cand bea sau merge la prietenul lui, el m'a inselat o data si l'am iertat, s-a mai despartit o data de mine si de at a mai avut o prietena care i'a dat papucii si apoi iar a venit la mine, greu dar l'am iertat, acum nu stiu ce sa fac ii simt lipsa enorm de mult ce sa fac? funda pentru cel mai bun sfat:X

Răspuns Câştigător
| ella_6166 a răspuns:

Cred ca ar fi cazul sa faci un efort sa te schimbi si uh si. asta e poate a fost ocupat de nu ti-a dat nici un mesaj sau vreun beep dar daca inca va iubiti impacativa si o sa fie mai bine pentru amandoi

5 răspunsuri:
| mNG a răspuns:

Sincer sa fiu cu tine eu si fii cel mai fericit om daca as avea o prietena ca tine...

| gigiro a răspuns:

S-a imbatat rau? Dupa asemenea specimene suferiti voi, fetelor? Doamne, pe ce lume traiti? Cui simti lipsa? El e marea ta dragoste? Ma faci sa mor de ras-plans.

| Crisu a răspuns:

Tu esti foarte fraiera. Imi cer scuze ca iti spun asta! Tu pentru el esti roata de rezerva. A avut prietena si dupa ce s-a despartit aia de el s-a intors la tine. Halal! Te-a mai si inselat pe deasupra. I-auzi! A avut tupeul sa isi ceara scuze? A avut tupeul sa mai dea cohii cu tine? Se pare ca el si-a continuat viata, a inceput sa te uite. Fa si tu la fel! Distrage-ti atentia de la el. Citeste o carte, iesi afara, iesi in oras cu prietenii, la un suc. Si nu te mai gandi la el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici daca erai sotia sa nu-i puteai impune ce sa faca. Ai dat dovada de ipocrizie si prea multa bagara in seama. Ce-ai vrea sa faca toata ziua? Sa-ti lase comuri prin care iti zice cat de mult de iubeste, sa vorbeasca cu tine de telenovele, sa stea non-stop pe mess doar pentru a-ti face tie pe plac? unii stiu sa fac si altceva, asa ca profita de asta.
tu te afli in postura celei care spune "nu" deoarece vrea mai multa atentie din partea prietenului. Se va intoarce la tine, se intampla si cazuri cand te atasezi de bibelouri.

| niki_8739 a răspuns:

Tu esti cum esti. da poate e normal intr'o relatie sa mai cedezi dar nu poate spune ca daca nu te schimbi ne despartim.si apoi la cate a facuuuut nu cred ca merita vreo sansa, ca doar nu aveti copii si casa de'mpartit.Cat esti tanara mertia sa-ti traiesti viata frumos si sa nu te mai chinui. Dar in fine u alegi. multa bafftaa :*