| l3oaik a întrebat:

AJUTATI-MA! Buna all! Sunt pentru prima data pe acest site si m'as bucura enorm daca m'ati ajuta si pe mine cu o problema... Acum 2 zile am avut o cearta oribila cu prietenul meu, din cauza ca eu vroiam sa ies cu 2 fosti colegi(baieti) si el nu a fost de acord. Mi s-a adresat urat si la fel i'am raspuns si eu. Astazi imi zice ca ne'am despartit si eu nu'mi doresc acest lucru, si stiu ca nici el, ci o face doar pe ambitiosul. Tin sa specific ca si eu l'am iertat la multe faze urate pe care le'a facut. Intrebarea de fapt este...sa incerc eu sa ma impac cu el, sau sa astept sa vad daca face el primul pas spre impacare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu cum te-ai simti daca el ar veni la tine si ti-ar spune ca merge in oras cu doua "foste colege", fara tine? Daca vroiai sa-l iei si pe el, atunci gresesc eu, scuzati...in cazul asta n-ar fi avut niciun motiv sa faca scandal.Doar e gelos, tine la tine. Fa tu primul pas daca-l iubesti si va intelegeti bine, nu-i nicio rusine.Bafta

4 răspunsuri:
| Ioana_8202 a răspuns:

L fel am patit si eu zilele trecute.am iesit cu 2 baieti l o plimbare si s-a suparat rau...orgoliul asta e km mare... dar l noi nu se pune problema d despartire.ne-am certat dar i-a trecut... sfatul meu pentru tine si ar fi bine sa il iei in considerare k asa am facut si eu si merge d minune e sa asteptzi sa fac el primul pas... vrea sa fii tu disperata dupa impacare si el sa rada...intelegi? asa lasa-l sa fiarba si va veni cu sigurantza el l tine.

| Andreeagen a răspuns:

Ast sa faca primul pas, nu ar fi tr sa se adreseze urat ci ar fi tr sa stea de vb k u sa lamureasca problema...happy eu una asa as facehappy U decizi.

| Paula a răspuns:

Intreaba'l " pana la urma suntem despartit sau nu? " daca zice da zii :" si n-ai vrea sa ne impacam? " daca zice nu... te desurci smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puiule voi nu aveti o relatie voi aveti un razboi. faceti pace si stabiliti noi parametri ai relatiei. daca aveti o viata impreuna sau aveti voie sa va intalniti si cu alte persoane.si apoi cine a gresit fata de cine? ala si cere iertare.