| PurpleLadybug a întrebat:

Buna TPU.happy
Deci... pe la inceputul lunii septembrie eram cu un baiat. AM tinut mult la el, si el la mine. Am fost impreuna aproximativ o luna, cand a facut ceva care m'a deranjat...cam tare. Si'a cerut scuze de multe ori, dar eu, nefacand niciodata compromisuri, am zis ca nu mai are rost sa continuam.
Cam de vreo doua samptamani, a inceput sa mi se faca foaaarte dor de el (desi nu inteleg de ce, fiindca nu mai vorbisem de ceva timp). Si intr'o seara mi-a spus ca inca mai tine mult la mine, si mi-a propus sa ne impacam. M'am gandit, si i'am spus ca da. Primele zile au fost superbeeee:X. Dar acum, adica de cateva zile incoace, simt ca parca nu mai merge. Nu mai vreau sa'l vad, nu mai vreau sa'l sun, nu mai vreau sa fac nimic ce are legatura cu el. O prietena buna e in clasa cu el, si mi-a spus ca a suferit mult data trecuta cand ne'am despartit. Chiar nu stiu ce sa fac. E in regula daca continuam asa?
Multumesc pentru raspunsurihappy.

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, trebuie sa te gandesti bine ce vrei sa faci, in functie de ceea ce simti...gandeste-te ca daca te desparti de el, poate vei regreta mai incolo, poate iti va fi dor de el si poate ca nu va mai dori sa se impace cu tine.
Pune-ti in ordine sentimentele, dar nu te pripi sa iei o decizie care sa o regreti mai apoi, bafta.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

As vrea sa intelegi in primul rand ca, fara compromisuri nu se poate face nimic! Degeaba tu si multe alte persoane va faceti un "titlu de glorie" din acest concept, ca e doar perdant!
Citeste, intreaba oameni ttrecuti prin viata, urmareste cu atentie actiunile si consecintele actelor "de bravura" de genul asta din filme, si ai sa te convingi! O relatie presupune si buna intelegere, acultarea cu rabdare si inteligenta a argumentelor celuilalt, cadere la concens, intelegere si iertare chiar daca e nevoie! Altfel, e "mai bine" sa fie 2 suflete singure decat un cuplu ok?!
Discutati sincer, etc, si, daca fiecare mai e singur si dispus la o noua incercare, faceti-o! Success!

| byoana a răspuns:

Buna, pentru inceput orice om ori cat ar fi gresit merita o adoua sansa.Problema la tine e ca i-ai acordat-o putin cam tarziu si din cauza ranilor pe care le-ai lasat in sufletul lui atunci cand ai pus capat relatiei, el nu mai vrea sa riste sa sufere din nou cum a suferit. Dupa parerea mea lui ii e frica ca la un momendat se va intampla din nou ceea ce s-a intamplat prima data. Pune-te in locul lui: a facut prima greseala uh nu la-i iertat si l-ai lasat sa sufere in tacere fara ca macar sa te mai gandesti la o eventuala impacare, fara ca macar sa-i spui ca inca mai ti la el, dar ca nu poti trece asa usor peste greseala pe care a facut-o si ai nevoie de putin timp. Tu ai dat uitari tot ce s-a intamplat intre voi sau cel putin asa ai aratat. El a suferit teribil cand uh i-ai zis ca nu mai vrei sa stii de el si pe buna dreptate, el nu mai vrea sa stie de tine pentru ca el s-a injosit in fata ta cerandu-ti iar si iar sa-l ierti si uh ai avut mereu acelasi raspuns,, NU". Sunt curioasa daca un baiat facea cu tine asa, adica sa ii gresesti si sa nu te ierte oricat i-ai cere iertare si i-ai spune ca-l iubesti si el sa se faca ca ploua, spune-mi cum te-ai simti? Nu cred ca ti-ar cadea bune. Oricum baiatu de care ai zis uh s-a tot milogit de tine, dar cand el aproape ca nu mai simtea nimic pentru tine, uh i-ai dat un raspuns pozitiv ceea ce l-a bucurat pe moment.Catava zile a fost orbit de bucuria ca in sfarsit v-ati impacat, dar dupa cateva zile a realizat ca e de fapt nu mai simte ceea ce simtea, din cauza ta, uh ai fost de vina ca l-ai facut sa sufere atata.Inca ceva el a facut o greseala te-a ranit, dar uh l-ai ranit de 10 ori mai mult decat te-a ranit el pe tine.
Te-am pupat!
Bafta multa!
Ai grija de tine!

| roxydulkica a răspuns:

Nu pentru ca asta nu este dragoste. Si ceea ce ai simtit tu a fost doar o iluzie a inimii. Parerea mea este ca nu o sa mearga. In general dupa ce doua persoane se despart din anumite motve si peste ceva vreme vor sa se impace sa stii ca nu prea mai merge deoarece in situatia ta va exista o tensiune la si vei sta cu gandul tot timpul la ce s-ar intampla daca ar mai face alt lucru care mar deranja. Si el sa stii ca poate se gandesti si nu stie cum sa faca sa nu te mai supere. Dar eu iti zic ca o relatie ca asta nu rezista!
Acum sa stii ca este la alegerea ta dar aceasta a fost parerea mea personala.
P. S. Desparte-te de el! Nu o sa mearga!
FUNDITA?

| Rooby a răspuns:

Grea situatie... dar fa ce simti tu! si incearca sa il iei si sa ii explici ce nu iti mai place la el sau dc nu mai vrei sa fi cu el.Succes! (Funda)?

| zoryanna a răspuns:

Trebuie sa faci ce simti dar in prealabil incearca sa discuti cu el si sa vedeti ce nu mai merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti o curva

| NedeaAndrei a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma pis pe tine pana se inunda tarabatting eyelashes

| 04nn4tm a răspuns:

Nu inteleg, motivul pentru care simti ca nu mai merge acum. El chiar te iubeste. E cam greu sa vezi un baiat care sufera dupa o relatie. Vb si cu el si spune'i ce simti cateodata. Mi-e ca daca te desparti iar de el sa nu te apuce iar dorul si sa fie prea traziu parerea mea!
Bafta :* astept noi informatii:*