| anonim_4396 a întrebat:

M'am indragostit de cel mai bun prieten al meu. Toate bune si frumoase doar ca are o iubita, si chiar cred ca tine la ea. Nu stiu ce sa fac, adica ma gandesc in fiecare minut la el, as vrea sa ii spun ce simt dar nu vreau sa destram relatia dinte el si iubita lui care e o fata foarte amabila si draguta. Va rog nu imi spuneti ca nu am ce face pentru ca pur si simplu nu pot sa ignor sentimentele mele pentru el mai ales ca il vad in fiecare zi si vorbim foarte des nici nu am cum sa il uit si nici nu vreau asta. Ceva sfaturi?

6 răspunsuri:
| jasmine11 a răspuns:

Eu zic ca mai bine sa fiti prieteni buni decat iubiti, nu da niciodata o prietenie frumoasa pe un te iubesc nu merita, cel putin asa nu suferi, daca sunte-ti prieteni, si gandeste-te ca daca pr lui i va vafce ceva, la tine o sa vina si o sa iti spuna, si pe umarul tau va plange, si poate se va lega ceva, si sa fi langa el, sa-l ajuti, o sa isi dea seama si singur, si poate o sa se indragosteasca si el, mai bine nu i spune ce simti, si putea sa ramai si fara o prietenie frumoasa, macar cu atat sa ramai, serios. bafta!

| Heather2001 a răspuns:

Pai,in primul rand, e posibil sa nu te vrea iubita pentru ca tu l-ai considerat cel Mai bun prieten si si-a gasit-o pe alta...ai putea sa rogi pe cineva sa-l intrebe daca ar vrea sa fie cu tine, si poate ca daca te vede disponibila va veni la tine si va renunta la fata aceea.succes in continuare!

| marcelan25 a răspuns:

Pai,cred ca ar trebui sa vorbesti cu el, odata ce petrece mai mult timp cu tine decat cu iubita lui si asa pe "ocolite" fara sa-si dea seama, sa-l intrebi ce simte pentru iubita lui si ce simte pentru tine! Asa vei afla, oricum n-ai nimic de pierdut! Bafta!

| CristiB93 a răspuns:

Si eu am exact aceas situatie in care am fost si eu acum ceva timp m-am indragostit de cea mai buna prietena a mea dar ea are pe altcineva si intr-o zi i-am spus ca imi place de ea si ea mi-a zis ca nu ma iubeste decat ca pe un frate ca ne intelegem foarte bine si imi spune tot si are incredere in mine dar nu i place de mine decat ca un frate asa ca am ramas ca fratii si
asa iti recomand sa faci si tu sa-i spui ca il iubesti si atunci el va decide daca vrea cu tine sau ramane cu cealalta asa ca nu ai nimic de pierdut ori il ai ca iubit ori ca prieten si daca nu vrea cu tine atunci cel mai bine este sa iti gasesti pe altcineva care sa te iubeasca si sa te faca sa il uiti asa cum am facut eu daca ea nu a vrut cu mine eu am gasit o alta fata cu care sunt acum si am uitat-o de tot si am ramas doar ca fratii happy

| DuDaS a răspuns:

Sincer eu in locu tau i-as spune ce simt. Si el va lua decizia finala.

| micumare a răspuns:

Sa-i propui sa faca sex cu tine si o sa doreasca si dupa o sa fi insarcinata si nu o sa poata el sa lase copilul! sper ca am ajutat