| Daiana90 a întrebat:

m-am intalnit de 3 ori cu un baiat de care imi placea foarte mult si a inceput sa bata apropouri despre sex.eu i-am zis inca de la prima intalnire ca eu nu fac si chestii de genu ca eu vreau sa astept si doar ne sarutam si nu intelege.a zis ca tot o sa fiu a lui si ca i s-a pus pata pe mine si sunt speriata de numai pot.mi-e frica sa nu faca cumva sa ma forteze sau eu stiu...l-am pus pe invizibil pe mes, pe facebook nu prea intru si nu il sterg sa nu se enerveze ca dupa aia cine stie ce iasa, si incerc sa o rup doar ca nu stiu cum sa ma protejez altfel, sunt asa de speriata ca poate ma vede prin oras odata si ma ia cu forta sau eu mai stiu.Ce sa fac sa ma simt in sigurantacrying? mi-e frica sa ies din casa!

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Baiatul e clar ca urmareste numai sex de la tine, ignora-l cat de mult poti, fortat nu te poate lua

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna. Stai linistita, nu se va intampla nimic. El vroia doar sex si nimic mai mult si a incercat sa obtina mai repede asta. Nu vei pati nimic. Ai tu impresia asta pentru ca ti s-a parut ca are un comportament prea deplasat.

| Vix999 a răspuns:

Nu cred ca te ia cu forta...dar daca chiar ti-e frica, iesi mereu cu prieteni, stai in locuri populate si ai mereu un spray paralizant la tine si telefonul la indemana.
Dar eu cred ca a zis-o asa mai mult sa para el macho happy Eu cunosc oameni ...nu f draguti ca sa zic asa...si aia nu ameninta ..aia fac directwinking Nici nu stau la discutii cu tine tongue
El a zis-o asa la modul : tot pici tu o data s-odata la vrajeala meawinking
Daca nu te cauta insistent si nu vine pe la tine pe la bloc neinvitat sau alte chestii stai linistita. Si chiar daca face asta, poate fi usor de speriat fie de tine direct fie de vreun prieten mai masiv asa sau mai dubios de'al tau. sau de ce nu, de parintii taiwinking

| CosminC86 a răspuns:

Da unde traiesti, in jungla? Tu crezi ca poate sa te ia asa pe sus ca pe vremea comunismului? ii spui clar in fata ca NU si gata, daca mai insista ii dai o palma.

| dididedediu a răspuns:

Mai bine daca te desparti de el, parerea mea. daca un baiat face asa inseamna ca nu vrea sa umble cu tine numa pentru sex si dupa aia sasi bata jos de tine.nare rost sa umblii cu asa cretini. daca o faci cu el o sa te lase asa repede.mai bine faci cum tiam zis.nuti fie frica.Bafta!

| Metin2Hidra a răspuns:

Il parasestti si dupa ii spui ca daca iti face cv il dai in judecata parerea mea

| Primavarus_Valentina-mihaela_1993 a răspuns:

Sfatul meu este sa ai un spray paralizant la tine, si in caz ca iti face ceva ii dai in ochi

| Primavarus_Valentina-mihaela_1993 a răspuns:

Sfatul meu este sa ai un spray paralizant la tine, si in caz ca iti face ceva ii dai in ochi funda?

| ryokaboy a răspuns:

Aici ar fi mai multe variante,dar in primul rand cel mai bine ar fi,cum au mai spus si altii,sa porti in permanenta un spray paralizant(indiferent daca mai ai problema cu tipu asta sau nu, pana la urma realitatea e mai agresiva si complicata fata de ce stiu majoritatea, iar in lumea asta exista fel si fel de personalitati si mentalitati, iar daca stai in speranta ca iti va aparea un cavaler in armura in ultima clipa vei ajunge sa cunosti adevaratul sens al suferintei, pana la urma am ajuns sa traim intr-o lume in care oamenii intorc capu si isi vad de treaba lor chiar daca cineva are probleme la 2 pasi de ei)si revenind la subiect, cred ca ar trebui sa le spui parintilor tai despre el, sa salvezi toate conversatile voastre pe mess/fb...etc.si sa incepi sa joci si tu ofensiv, pana la urma, sunt sigur ca este doar un pusti frustrat in perioada pubertatii caruia ii s-au urcat hormonii la cap.Iar daca ai destule dovezi,(o inregistrare vocala ar fi perfecta, dar presupun ca deja este prea complicat avand in vedere ca oricum "agresorul" este un ciuriburi)ar trebui sa te duci la politie, o sperietura buna este exact de ceea ce are nevoie ca sa realizeze ca nu totu decurge asa cum doreste el si cum vede prin filmele xxx din care presupun ca "s-a educat".

| iulian9227 a răspuns:

Sincer nu ar trebui sa ai frica asta, e doar un "statut" lesinat dupa o partida de sex, cu toate ca si eu sunt baiat dar iti zic ca e inofensiv, nu are ce sa-ti faca!