| anonim0 a întrebat:

m'ati putea ajuta si pe mine cu cv? nu imi merge sunetul la pc, nu stiu ce are. abia mi-am reinstalat windows-ul, si dupa am incercat sa imi instalez driver-ul pentru sunet si nu imi merge, aveti vreo idee? pls, e urgent(dau fundita)pupici

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

Buna!

Daca nu ai instalat driverul pentru sunet, gasesti pe cd-ul placii de baza sau pe site-ul producatorului acesteia. Daca ai o placa audio dedicata, sigur a venit cu un cd de instalare sau iarasi pe site-ul producatorului acesteia.
Daca din diverse motive nu se selecteaza sursa de playback care trebuie, poti face treaba asta manual, adica din Control Panel => Sound (nu stiu exact cum apare in functie de sistemul de operare) => o sa gasesti ca in schema de aici:
https://netfiles.uiuc.edu/l-arvan/Video_Upload/SoundsControlPanel.jpg
Iar la sound playback selectezi placa pe care o ai tu. tongue

3 răspunsuri:
| costel24ro a răspuns:

Dar iti apare iconitza de unde dai volumul mai tare sau incet?

| DragosConstantin a răspuns:

Pai incearca sa-ti iei de pe net un driver pentru sunet.

| RetardedRacoons a răspuns:

Ai incercat sa bagi boxele in priza si sa le conectezi la pc?