| mabell23 a întrebat:

Ma aflu in cea mai nasoala situatie.De anul acesta ni s-au schimbat unii profesori.Si pana prietena mea nu mi-a deschis ochii nu-mi dadeam seama.Sau poate e vina ei, dar m-am indragostit de profesorul de romana.Si chiar nu stiu cum se poate intampla deoarece il vedem o data pe saptamana. Poate e doar o simpatie, dar sunt foarte atrasa de el.Nu e asa mare fata de mine dar stiu ca o asemea relatie nu poate exista intre un profesor si un elev.El are 28 ani, iar eu 14.Stiu ca nu ma place, dar colegii tot insista si spun ca da.Nu stiu ce sa mai cred!? E adevarat ca sunt preferata lui si mi-a spus asta.Imi da 10 chiar daca nu e lucrarea de 10! Si cand ma vede pe hol nu exista data cand sa nu imi spuna cat de bine arat sau sa am intrebe ceva sau sa-mi ceara ceva.Tin sa mentionez ca nu e un obsedat sau un pervers,nici casatorit, si n-are nici copii. Oare sa aiba dreptate colegii?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

In cazul asta,ar fi bine nici sa nu te joci cu focul,azi stiu colegii,maine afla diriginta,poimaine directorul si-n scurt timp toata scoala,parintii...
Stii cum e sa ai un renume prost, o tinichea de coada, o viata intreaga? Nu stii, nici macar nu-ti poti imagina si-ti doresc sa nu treci prin asta.
Fii tu copil cuminte si curat, ai doar 14 ani,da,inima iti da ghes sa te indragostesti, privesti curioasa si tematoare in jur, dar indragosteste-te de un baiat potrivit, pe care sa-l poti intelege intotdeauna si care sa stie sa-ti fie aproape in toate.
Fa-ti viata usoara si frumoasa, n-o complica si rau si de pomana!
Sa fii fericita!happy

16 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea,colegii tai au gasit un motiv bun de amuzament in situatia asta a ta!
Intrigile amoroase sunt cele mai bune barfe si suscita cel mai mare interes!
Nu are nici o importanta ca profesorul tau te simpatizeaza si ti-a declarat ca esti preferata lui,la anul va avea o noua preferata si peste doi ani,alta,pentru ca el va ramane acolo iar tu iti vei urma drumul tau,asa cum e firesc!
Nu te stradui sa iti inchizi viata care o ai in fata,grabindu-te sa te indragostesti de un barbat care are dublul varstei tale,alte perceptii si alte conceptii,in cativa ani te vei maturiza,te vei trezi si vei realiza cat de mare a fost greseala,iti vei privi fostii colegi,care nu s-au abatut din drum si te vei intreba de ce nu esti ca ei...
Da,sa te amuzi si sa participi la o intriga de acest gen,e foarte interesant,dar nu incerca sa treci la gesturi si fapte,in practica,pentru ca vei avea numai de pierdut.
Viata te asteapta,frumoasa,imbietoare si plina de sanse necunoscute, in fata!
Tu ce vrei, sa-i dai cu piciorul pentru o toana de copil si vorbele spuse de cativa colegi, la fel de copii ca tine?
Sa judeci, inainte sa faci orice!
Si-ti doresc numai bine!happy

| mabell23 explică (pentru greece12):

Multumesc mult de raspuns! O sa astept si altele inainte de a lua o hotarare si un lucru nu ai inteles foarte bine sau poate nu am specificat, el ne va fi profesor si la anul, eu vrand sa raman la liceul nostru!

| greece12 a răspuns (pentru mabell23):

In cazul asta,ar fi bine nici sa nu te joci cu focul,azi stiu colegii,maine afla diriginta,poimaine directorul si-n scurt timp toata scoala,parintii...
Stii cum e sa ai un renume prost, o tinichea de coada, o viata intreaga? Nu stii, nici macar nu-ti poti imagina si-ti doresc sa nu treci prin asta.
Fii tu copil cuminte si curat, ai doar 14 ani,da,inima iti da ghes sa te indragostesti, privesti curioasa si tematoare in jur, dar indragosteste-te de un baiat potrivit, pe care sa-l poti intelege intotdeauna si care sa stie sa-ti fie aproape in toate.
Fa-ti viata usoara si frumoasa, n-o complica si rau si de pomana!
Sa fii fericita!happy

| がさいゆの a răspuns:

Buna.Spuneai ca ''nu e o diferenta mare de varsta''.14 ani mi se pare ca este o diferenta foarte mare.Si iti pune 10, poate pentru ca esti atenta in ore si raspunzi mult.Si faptul ca te face frumoasa.Bun. Tatal tau sau unchiul tau nu te-a facut vreodata frumoasa? Sunt sigura ca este doar o simpatie.La varsta de 14 ani, nimeni nu stie ce este o dragoste adevarata.Acesta este adevarul.

| mabell23 explică (pentru がさいゆの):

Da aveti cu totii dreptate in tot ce spuneti dar cum a zis si mrjonays.baltagul.nu e varianta porno.nu ma judecati.si CannibalCorpse nu vreau sa fac sex cu el pur si simplu il iubesc si atat.si nu am zis ca vreau neaparat o relatie cu el!

| がさいゆの a răspuns (pentru mabell23):

Atunci ce vrei ca nu intelegthinking

| mabell23 explică (pentru がさいゆの):

Sa vad daca colegii mei au avut dreptate si nu ma condamnati...n-am nici o vina nu eu am vrut sa se intample

| andreeapap a răspuns:

Poate sa aiba dreptate colegii tai..mai ales daca te favorizeaza cum spui tu..insa sunt si profesori care prin simplul fapt dau note mari sau simpatizeaza si au prefaratii lor.ca orice profesor de altfel are prefaratii lui cu toate ca nu e tocmai ok.e ft greu daca te-ai indragostit pentru ca aceste chestii nu sunt permise iar daca in viitor veti avea o relatie el isi va pierde cu siguranta dreptul de munca si ft greu isi va gasi un altul iar tu posibil sa fi exmatriculata.

| mabell23 explică (pentru andreeapap):

Dar daca nu ar afla nimeni?

| mrjohanys a răspuns:

Wau am gasit aici BALTAGUL par varianda PORNO

| Vix999 a răspuns:

"Nu e asa mare fata de mine" ....are dublul varstei tale... unde vezi tu ca nu e asa mare fata de tine? A trait viata ta de 2 ori laughing)
E normal sa ai simpatii printre profesori dar ai grija sa nu devina o obsesie. Mai bine vezi-ti de scoala si de baietii de varsta ta.Nu te bloca pe profu de romana ca nu are ce sa iasa bun. El te poate favoriza oricat vrea el, toti profesorii au favoritiwinking Nu este ceva romantic in treaba asta.

| CannbalCorpse a răspuns:

Deja te vad maine cu o intrebare am facut sex cu profu de romana ce ma fac. happy
Ai putea sa-i faci mari probleme stii asta?

| DumiY a răspuns:

Buna!
Eu mai bine zic sa uiti de simpatia asta si de tot.
Nu poti sa ai o relatie cu el.Im primul rand are dublu varstei tale.
Si daca va afla ceilalti profesori, sau parintii tai? Nu cred ca vei vrea asta. Te va arata lumea cu degetul asa sunt unii oameni.
Nu vreau sa crezi ca iti vreau raul dar chiar asa este.

Răspuns utilizator avertizat
| Evilo a răspuns:

Inainte sa faci orice cu profesorul ala, fii sigura ca nimeni nu afla. Asta daca nu vrei sa il pui in pericol pe el si nu pe tine. Si fi atenta, adica s-ar putea sa zici ca vreau doar sa imi bat joc dar chiar vreau sa ajut, nu poti sa stii ce intentii are el. Nu zic sa mergi pe premiza asta neaparat, dar sa fii atenta pentru ca un adult in cele mai multe cazuri intelege prin iubire altceva decat ceea ce tu intelegi.

| mabell23 explică (pentru Evilo):

Ai dreptate, dar o cunosc pe fosta lui prietena care ma rog l-a inselat si mi-a spus ca eu un om sensibil, bun, total devotat si ii pare rau ca la- inselat.Dar acum se simte mult mai bine deoarece ea cauta altceva

| Evilo a răspuns (pentru mabell23):

Atunci "go for it" cred ca si el te place dar nimeni nu va trebui sa stie despre relatia asta, asa ca va trebuie mereu sa fii atenta.