| AndradadaDu a întrebat:

ma aflu intr-o situatie complicata.Am o relatie de cateva luni.tin mult la acest baiat.Problema e ca se aprinde repede si tine la suparare.Imi vede doar mie defectele, si de cate ori gresesc.Daca nu ii zice cineva din exterior (adica care nu are legatura cu relatia noastra) ca greseste el nu realizeaza asta, cel putin impresia asta mi-o da.Un exemplu, tipa la mine, iar cand il intreb de ce a facut-o imi zice ca el nu a tipat la mine.Daca ii reprosez eu ceva el se supara, asa ca mereu las de la mine, dar el se enerveaza imediat si de multe ori fara motiv pe mine. Dupa refuza sa imi mai raspunda la mesaje, telefon, fb.Ahh si de cate ori ii reprosez si eu ceva, intoarce situatia pe toate partile, face ce face si tot pe mine ma scoate tap ispasitor.Va rog dati-mi niste sfaturi cum ar trebui sa procedez cu el, sincer nu mai stiu cum sa ma comport sa nu il supar, parca orice as face, fac rau.Despartitul e exclus.Multumesc dau funda.

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai ce sa faci, e clar ca nu că potriviti, daca zici ca nu te desparti atunci suportă l asa cum e, momentan se enervează, iar m ai tirziu te va bate din cauza nervilor, treaba ta, daca tie i ti place sa stai lingă asa un gunoi.

| RAY a răspuns:

Ce sa spun e ceva normal sa fie imatur la varsta lui, voi inca sunteti tineri e ceva normal din experiente invatam

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca despartirea este exclusa te-as sfatui sa-ti faci prieten insa unul "best" un psiholog care sa iti stea la dispozitie cat mai des in viitor deoarece vei avea nevoie de mult ajutor si de sfaturile lui.

| neutrino a răspuns:

Cu prima ocazie, lasa-l asa suparat!

| peperonies a răspuns:

Esti proasta. daca tu crezi ca o sa se schimbe pentru tine esti proasta.

| Mirke a răspuns:

Asa e el, mai coleric, sanguin si se aprinde rapid, nu-l poti schimba decat daca il faci sa te respecte, ii place sa te conduca si sa te posede, daca nu faci ca el, se aprinde si te domina! Eu zic ca chiar daca nu vrei, sa il ameninti ca nu il mai suporti asa si ca daca nu schimba atitudinea nu mai poti continua asa cu el! Si nu il mai cauti o perioada, o sa iti fie greu, dar trebuie sa fii tare, pentru ca nu te apreciaza, macar asa vei vedea daca tine cu adevarat la tine te va cauta si probabil ca isi va cere scuze! altfel oricum il vei pierde cand va intalnii alta mai "perfecta" ca tine nu va ezita sa te lase cu ochii in soare, ca oricum te tine de proasta!

| MrNob0dy a răspuns:

fii tu insuti nu trebuie sa te schimbi pentru nimeni, el are o problema... intre voi e diferenta de varsta?

| AndradadaDu explică (pentru MrNob0dy):

Da, de 3 ani.Eu am 17, el 20.

| MrNob0dy a răspuns (pentru AndradadaDu):

e posibil ca el sa vada altfel lucrurile datorita diferentei de varsta si de aici pleaca totul. se crede mai mascul happy fa ce a spus Mirke mai sus aceeiasi parere o am si eu sa il faci sa i-ti simta lipsa o vreme

| Sofia33 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine. Iubitul meu se supara foarte repede din cele mai idioate motive. Il iubesc enorm si de aceea ii trec toate greselile cu vederea fara a face prea mare caz. El considera ca e sfant si ca nu face nimic, dar habar nu are cate i-am indurat si inca ii indur! Iar daca se intampla ca eu sa gresesc, atunci trebuie sa ma tin bine pentru ca e omorul de pe lume! Nu prea stiu ce ai putea face..ar trebui sa porti o discutie cu el in care sa ii explici ca nu trebuie sa se mai supere asa, pentru ca a gresi e omenesc! Si sunt sigura ca nici el nu e un mielusel..Sau cand se supara aiurea, nu ar trebui sa ii mai dai atata importanta, il lasi sa ii treaca supararea de la sine, ai sa vezi ca daca nu il mai cauti, te va cauta el pe tine! Sper ca te-am ajutat! :*