| Piticu123321 a întrebat:

am o situatie mai grea: una din fostele mele colege ma tot tachineaza si bate apropouri despre cum ca noi doi am putea fi impreuna... eu nu vreau sa o supar... dar dupa 8 ani in care am fost colegi pur si simplu nu imi pot imagina ceva intre noi. Ba chiar a lansat un zvon ca ar fi cu mine, cand nici macar nu prea vorbeam, se vede ca ma place dar exagereaza fiind sufocanta. Chiar nu sunt sigur cum sa procedez, niste sfaturi din exterior, fara mistouri?

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

"Fu%e-o", zice corbul, cu alte cuvinte. În caz că nu te-ai prins.

| Piticu123321 explică (pentru LoveSleep):

? nu stiu ce sa zic, dupa drept ca nu mai scap de ea?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i sincer in fata, tot adevarul! Ca-i doar o simpla colega pentru tine si nu ai sentimente pentru ea si ca doresti sa raamneti doar colegi.

| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa faci abstaractie de anii de colegialitate indelungata, in care erati de fapt niste copii si bineinteles in relatie de pura amicitie. Insa in acest moment totul trebuie privit dintr-un cu totul alt unghi sau perspectiva si pentru a nu te lamenta putin mai tarziu sa actionezi pana nu ti-o ''sufla'' un alt baiat, sau alt coleg mai indraznet ori pur si aimplu tupeist. Succes!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ajungeti la liceu si scapati unul de celalalt.

| Romanul86 a răspuns:

Nu-i spune nimic. Fă-te că ninge sau plouă. Ignoro total. Evit-o.