| anonim_4396 a întrebat:

Buna ma numesc Anca si am 12 ani si imi place de un baiat de 13 ani.Am obsrevat ca se uita la mine cand este prin preajma, o fi un semn.
As vrea sa stiu daca ma place pentru ca il plac.

13 răspunsuri:
| yuli10 a răspuns:

Da, cred ca e un semn ca nu e orb si priveste ce e in jurul lui.
si daca te place, si stim ca tu il placi, ce o sa urmeze? ca presupun ca nu iti cauti un baiat dragut cu care sa iti faci temele...

| Encore a răspuns:

La 12 ani eu avea intre picioare o ata... si voua va arde de gagici...

| Nastia a răspuns:

Nu vei afla decat din modul lui de a te baga in seama.succes!

| M.J. a răspuns:

Daca se uita la tine nu inseamna ca te si placewinking

| fluturas a răspuns:

Poi este un semn
daca el se uita la tine si cand tu te uitzi la el isi schimba privirea ar fi un semn, dar nu e foarte sigur ca te place:p
daca chiar te-ar place ar incerka sa si intre in diskutzie cu tine, dar privirile astea poate sunt un inceputwinking kiss
da-i si tu de intzeles k il placi mai rasuceste o suvitabatting eyelashes :p

bafta! kiss

| SnicK a răspuns:

Chestia cu "Intreaba-l daca te place" Nu prea merge ca nu prea merg "elevi" de 12-13 ani sa zica "Iti place de mine?"
Eventual o fata ar putea zice, dar un baiat la o fata Nu prea.
Singuru lucru este sa incerci in pauze, oricand sa stai inapropierea lui

| Danutz_8401 a răspuns:

Daca esti curioasa daca te place incearca sa ii zambesti si sa te bagi in seama cu el. daca si el continua si vb frumos cu tine si e vesel.este un semn bunbig grin

| twidi a răspuns:

Buna.
Daca se uita la tine insistent, inseamna ca te place.incearca sa intri in vorba cu el, sa va cunoasteti mai bine. poate o sa fiti si impreuna pana la urma.bafta.winking

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și eu mă uit după câini și pisici când sunt în preajma lor, asta înseamnă că îmi place de ele?
N-ai specificat cum se uită la tine. Poate când te vede se uită o secundă la tine și apoi întoarce privirea în altă parte.
Poate se uită la tine insistent, dar urât, iar asta nu înseamnă că-i place de tine.
Dacă se uită insistent la tine și zâmbește, atunci poate ai noroc și te place.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai acum esti la varsta in care esti curioasa si vrei sa afli cat mai multe. La varsta de 13 ani cam acesta e comportamentul lui prin care iti spune ca te place si el. Nu mai bine ar fi sai sp in fata?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti pur si simplu sa-l intrebi...

| vladut_1216 a răspuns:

Mai bine il intrebi daca te place!