| Biancaa_1823 a întrebat:

Ma numesc Bianca si am 12 ani...eu am fost dependenta de a ma masturba dar acum nu mai sunthappy problema mea este ca cand am menstruatia imi vine sa ma masturbez non-stopp [am uitat sa mentionez acum ma masturbez 1 pe saptamna si mai ma masturbez inainte de testele` de la scl ptru` a ma calmalaughinglaughinglaughing] Va rog ajutati`ma nu stiu dc simt nevoia de a ma masturba non-stop cand am menstruatiacrying?

Răspuns Câştigător
| ana_2556 a răspuns:

De obicei fetele cand sunt la menstruatie sunt si mult mai usor de excitat si simt nevoia sa faca mai mult sex pentru ca zona este puternic vascularizata. Dar sincer, esti cam micuta ca sa te masturbezi. E ok sa o faci pentru a descoperi ce iti place si in viitor sa stii sa ii spui iubitului tau cum iti place sa fii atinsa, dar eu zic sa incerci pe cat posibil sa te abtii. Macar inca 2-3 ani.

24 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Pey inainte de menstra si in timpul ei e normal sa ai unele pofte.laughing dar totusi d la 12 ani? totusi bine ca nu fumezi pentru a te calma. uite ce sa faci,cand iti vine pofta d a freca menta distrage'ti atentia,vezi un film,asculta muzica,fa sport, citeste o carte, fa'ti tema hai cius tongue

| R_8074 a răspuns:

Wawww:)) pai daca de la varsta asta ai inceput sa faci din astea...:)) iti prevad un viitor stralucit:D

Răspuns utilizator avertizat
| ruPfashu a răspuns:

Cheloo, te dai la minore?rolling on the floor

| Anablondyi a răspuns:

Ma rog...nu mar mira sa ne spui ca nu mai esti virgina -J:-J

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Ar trebui să nu mai frecventezi site-urile cu matariale pornografice

| NoSmile a răspuns:

Esti prea mica fata draga,mergi la scoala, invata, ca mai tarziu ai timp si de asa ceva.nu vreau sa te critic, dar nu prea cred ca e in regula ce faci tu.se pare ca esti dependenta, mai bine vorbeste cu un psiholog.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Ptiu drace...n-am sa inteleg in veci cum de aveti astfel de dorinte la o asa varsta? Nu pricep...ori sunteti dereglati psihic, ori parintii v-au dat prea multa libertate.

| Siimooona a răspuns:

La 12 ani nu aveam menstruatie si cu siguranta nu stiam cum se masturbeaza fetele...Ia uimeste-ne, de cati ani esti dependenta?

| SEAL a răspuns:

E ceva normal si nu vad unde e problema

| Facese a răspuns:

Cred ca ar trebui sa stai mai putin la pc.Sa frecventezi un cerc(la pictura, dansuri etc.). Desigur trebuie sa incerci sa fii mai relaxanta sa nu te agiti asa tare...

| cucaracia a răspuns:

Acum... as vrea sa stiu de ce se tot posteaza intrebari aiurea pe aceasta tema. poate mai sant unii care pun o intrebare serioasa la aceasta categorie si multi nu'i mai cred si dau raspunsuri aiurea. daca as sti ca intrebarea este pe bune poate as incerca sa te ajut prin raspunsul meu (desi nu prea vad cum as putea), insa nu vreau sa'mi irosesc "genialele" mele sfaturi pentru o intrebare pusa la basca(vorbind in general nu doar despre aceasta intrebare).

| Michy_1562 a răspuns:

Draga, incearca sa te abti sa nu te mai uiti asa de mult pe siteurile de sex ca incepi da deci dependenta eu ti-as spune sa practici activitati care sa iti placa ma refer la sporturi sau ceva balet sau nu stiu ce-ti place tie iar atunci cand ai menstruatia poate ai devenit asa de dependenta incat atunci cand nu te simti in largul tau incepi sa practici asta. Dupa cum am mai mentionat incearca activitati sportive la care sa-ti dedeci timpul. Sper sa iti rezolvi problema.

| SabinaRsT a răspuns:

Cu ce te masturbezi?

| Alina_2149 a răspuns:

La 12 ani nici nu stiam ce inseamna termenul de '' masturbare'' laughing

| Loka a răspuns:

NU esti cam micuta sa te masturbezi? Incerca sa te abtii...ma mir oare mai esti virginalaughing. Lasa fata chestiile astea si vezi`ti de treaba ta

| Cheloo_4836 a răspuns:

Da-mi un id ceva sa te ajut pentru ca nu putem vorbi chiar aici despre asa cevawinking

| Cheloo_4836 a răspuns:

Ce-ai ma mariuslaughing varta la varsta asta masturbare inseamna ca noi baietii la varsta de 12 ani trebuie sa fim dezvirginatilaughing

| George2000_6958 a răspuns:

laughing Si eu am cam aceeasi problema laughing. Numa atunci cand nu adorm noaptea, dai druma la treabaa laughing.

| contpublic a răspuns:

Eu am 13 ani! Si inca nu ma masturbez! Eu zic sa o iei usor la varsta asta nu e folositor! Eu cred ca devina sunt parinti tai, ti-au dat prea multa libertate... dar ca raspuns pentru intrebarea ta ar fi sa iti distragi atentia cu alt ceva cum ar fi iesi la o plimbare, uitete la un film, danseaza, picteaza nu stiu dar orice alceva decat asta! sper ca te-am ajutat!:*

| Teodorikka a răspuns:

Eu nu am avut tenatative de asa ceva niciodata dar am o prietena care ese asa.i-am sugerat sa miarga la un doctor si sa ii zica si a luat ceva pasitile si a trecut.TPU mi l-a facut cineav de fapt eu am 14 ani
si nu vrau saajung sa fac asa ceva ...papa

| FullMoon_2720 a răspuns:

Cauta un baiat(ca mine)smug

| Gabi_5969 a răspuns:

Am puteam macar sa-i dam un raspuns mai inteligent nu ''du-te la scoala si invata'', cu siguranta nu o ajuta cu nimic.rolling eyes