| panter a întrebat:

Buna ma numesc Cristina simi place de un baiat.Ma inteleg bine cu el si as vrea sa-i spun ce simt. Dar ma tem sa nu rida de mine ce ziceti ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| enverhoxha a răspuns:

Nu e nevoie să-i spui nimic direct. Stai pe lângă el, arată-i atenţie când vorbeşte, zâmbeşte-i (degajat) când se uită la tine şi râzi dacă face vreo glumă (de preferinţă amuzantă). În general fii prietenoasă cu el. Bărbaţii n-au parte chiar aşa de des de bunăvoinţa vizibilă a femeilor. Aşa că dacă nu îi eşti chiar antipatică, o să-i placă. E mai distractiv să încerci să-i atragi treptat atenţia şi să vezi cum reacţionează, decât să-i faci o declaraţie bruscă. Ce te grăbeşti aşa? Vrei să faci colecţie?

6 răspunsuri:
| ѕოiℓε01 a răspuns:

Te inteleg perfect insa trebuie sa ai curaj ( stiu ca esti curajoasa) si sa ii spui ce simti pentru el sti ca "ncercarea moarte nu are" nu-i asa?
Eu zic sa faci acest lucru pentru ca nu ai nimic de pierdut ba din contra poate si lui ii place de tine si veti fi impreuna daca stai si taci din gura el nu are de unde sa stie ce zace in inimioara ta. Daca el te va respinge nu este nimic trebuie sa fii puternica.

Fetele cu incredere si stima de sine crescuta urmaresc relatii
profitabile, indraznesc sa negocieze si sa ceara ce vor de la
baiat si relatie.

Fetele fara incredere si stima de sine se multumesc cu orice,
atata timp cat sunt bagate in seama, nu sunt deloc pretentioase dar
mereu nefericite si nemultumite.

Fetele puternice au alternative, fetele slabe nici nu viseaza la
alternative.

O fata care stie cat valoreaza nu se teme ca ar putea fi
parasita, pentru ca banca ei de rezerva e plina, de aici relaxarea
si seninatatea de pe fata ei.

Si mai mult de atat, imaginea sa de sine nu sufera in fata unei
respingeri si asta fiindca stima sa de sine nu e dependenta de
partenerul ce-l are alaturi. Tu in care categorie de fete te incadrezi?
Sper sa intelegi ce ti-am sacris aici acum revin cu o concluzie eu zic ca cel mai bine ar fi sa ii spui ce simti. Sper ca te-am ajutat! :*

| AnnaMaria a răspuns:

Spune-i si daca rade il bati.

| darielle a răspuns:

De ce sa rada? Asta nu e un motiv la care sa rada...fii curajoasa si spune-i in fata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incercarea moarte n-are; dar are consecinte; daca iti pasa de ele atunci nu-i zi la baiat; daca il placi intr-adevar si nu-ti pasa de lume spune-i; nu te alarma ca doar nu-i mare lucru; nul ceri in casatorie; ii spui o chestie

| florin7f a răspuns:

Trebuie sa ii zici, daca chiar va intelegeti bine nu va rade deloc, va fi bucuros!

| DoarEuInLumeeeaMeeeeeeaaaaa a răspuns:

Macar incearca sa-i spui ce simti pentru. el! Daca nu merge, vezi tu ce faci!winking