| elena_7937 a întrebat:

Buna
ma numesc madalina am 16 ani
sunt cu un baiat de aprox un an.
a fost plecat in italia si acum saptamana asta a venit si vrea sa o fac cu el.
nu prea ma simt pregatita si nu stiu cum sa ii zic.
poate ca e din faptul ca imi mai place si un alt baiat p care l-am cunoscut recent.
dati-mi un sfat big grin

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu zic sa nu o faci daca nu prea te simti pregatita, mai asteapta sa vezi cum se comporta cu tine, sa vezi ce simti pentru. el si ce simti pentru. celalat baiat.Gandeste-te foarte bine inainte sa faci acest pas.Nu o fa niciodata ca iti zice el sau insista, fa-o atunci cand crezi tu ca e momentul si daca te simti 100% pregatita atat fizic cat si psihic si daca chiar crezi ca el e baiatul cu care vrei sa faci acest pas...
Oricum, mai poti astepta, nu te grabi.Sexul implica riscuri si responsabilitate!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Aşa! Bravo! Fă mişto de toţi aşa... pe bandă rulantă şi după aia să ai tupeu să vrei ca bărbaţii să te vrea!
16 ani = vârsta legală şi fiziologic corectă pentru raporturi sexuale.
1 an = perioadă suficient de decentă în care v-aţi cunoscut încât să treceţi la etapa asta.
Şi... tu ce faci? Cunoşti pe altul de care-ţi place mai mult decât de cel cu care ai o relaţie de un an şi, colac peste pupăză pe ăsta-l ţii de papagal inactiv sexual de peste un an şi el ca boul chiar te iubeşte.
Păcat...
Încă un misogin se va naşte după urma ta.
Totală lipsă de respect pentru tine.

| Crisu a răspuns:

Spune'i pur si simplu ca nu esti pregatita si intreaba'l daca e dispus sa te astepte. Daca spune ca nu sau face vreun gest care nu trebuie trebuie sa inchei relatsia cu el.

| shakira a răspuns:

Diskuta ca el. zii ca trebuie sa aveti o diskutie despre asta...si in timp ke diskutati iai putea zice ca nu te simti pregatita...si punkt.

| romel a răspuns:

Pai mai fato mai bine termian scoala si du-te la o faculitate si dupa aia maritate si fa sex cit vrei cu el dar pina atunci pune punct si fii responsabila si nu te oferi sa fiii masina sexuala pet baetiii esti si tu om si meriti sa fiii respectata ca fata ok asa ca fiii o fata cu capul pe umeri si cu picarele pe pamint pet ca cel de sus te vede si nu-i va palcea asta mai ales celui care a murit pet tine adica domnul iisus il vei face trist pe el si pe satana bucuros asa ca mai gandeste-te un pic nu it bate joc de viata ta ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, de ce doresti asa tare sa o faci cu el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa cu el dar sa nu afle parinti tai dar esti cam urtica draga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vb cu el asta ar fi cl mai bine...sa sti ca si eu am fost in situatia ta si am facut-o cu el si acum imi pare foarte rau.mai bine vb cu el nu fa aceeasi greseala ca mine

| narcisa_6980 a răspuns:

Spune-i ca nu esti pregatita. Daca te place cu adevarat te va mai lasa dar daca nu inseamna ca vrea sa isi petreaca noaptea cu tine si te va lasa balta. Sper ca ti-a folosit