| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Marina si peste cateva zile plec la mare cu iubitul meu si trebuie sa-mi vina ciclul.Amandoi asteptam de foarte mult timp aceasta vacanta si sincer nu vreau sa mi-o stric cu aceasta "problema". Am tot citit pe forumuri ca anticonceptionalele intarzie ciclul.As vrea sa stiu parerea voastra si ce AC imi recomandati! Nu vreau sa continui cu ele doar cateva zile cat sa nu am probleme la mare.Va multumesc

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Singura chestie e ca trebuia sa incepi macar la menstruatia anterioara anticonceptionalele. Din pacate, in cateva zile nu poti face nimic, orice metoda la care ai apela iti pune atat de serios sanatatea in pericol incat ai sanse mari sa ramai nenorocita pe viata. Daca vrei sa-ti amani o menstruatie, fara efecte adverse importante, cam cu 5 luni inainte, te duci la ginecolog, faci analize amanuntite, consult ginecologic, test Papanicolaou si daca toate sunt in regula, iei contraceptive normal 3 luni, facand pauzele necesare, iar intre a patra si a cincea folie nu mai faci pauza.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Scumpik, stiu cum e. asa am patit si eu. Si o. b urile sunt bune. Dar presupun ca nu numai ca nu poti sa faci plaja e sg lucru care te deranjeaza. Din mom c sunteti un cuplu, vrei sa va simtiti bine in vacanta voastra. Du. te la farmacie si intreb de genul asta de pastile sau vitamina ca e f buna ca saopreasca menstruatia o luna, Nu se va nt nimic rau. Luna viitoare va veni fara probleme. Bine, ce e drept pootin mai mult.

Bafta! si distractie placutakiss
Funditabig grin?

| Baby a răspuns:

Foloseste O. b-uri si totu e ok, numa sa le schimbi cam la 2-3 ore...happy

| Dramaa a răspuns:

Nu conteaza daca iti vine ciclul. Poti intra in Mare chiar daca sunt scurgeri de la tine nu se va onserva pentru ca sunt valuri si foarte multa apa. Cat despre sex o puteti face linistiti. Atat normal cat si oral sau anal. Daca o faceti normal acel sange care iti va curge nu va insemna pericol. Bafta >big grin

| jolie a răspuns:

Daca iti vine iti bagi o. b nu se intampla nimic dacail bagi bine
eu fol.Succes

| adeeelina a răspuns:

ia vitamina ca iubita si va fi in regula ati va veni km 3 zile dar foarte putin cateva picaturi...