| smartdjs a întrebat:

Buna ma numesc Marius am 26 ani, si am avut o relatie de 6 ani cu o fata, din timpul facultati. Ea este o fata serioasa sincera fidela de incredere de fapt amandoi am fost la fel dar are o problema nu percepe dragostea, am asteptato 3 ani pentru a face dragoste cu ea. Dupa acest moment ea a inceput sa spuna ca sunt un obsedat sexual, am discutat cu ea sa rezolvam problema dar ea nu doreste spune ca ea nu percepe dragostea ca pe ceva normal intr-o relatie, ci ca ea tb sa existe dar fffff rar. Am ajuns la concluzia ca este firigida, asta si datorita educatie din familie care a fost una fff severa si copilaria grea. Am safatuit-o sa mergem la o consiliere dar nu doreste sa auda de asa ceva ea spune ca e ok. In urma cu 3 luni ne-am despartit am luat eu acesta decizie. Ea ma cautat sa ne impacam iar eu am spsu nu si acum e invers o caut eu, as vrea si eu sa ma impac cu ea numia daca ar fi dispusa sa rezolvam problemele, ea acum vb cu un tip si din discutile cu ea inca nu se stie ce va fi intre ei, si el spune la fel ea este genul fetei clasice care percepe dragostea sex numai dupa casatorie, si eu ma intreb oare chiar dupa casatorie va fi altfel avand in vedere ca ea asa gandeste, am observat ca si acel tip este indecis, ea ma iubeste mult dar ultimadata ne-am certat rau si asta datorita si geloziei ei. Ea acum chiar dac anul este cu mine, vede in persoan me aun om stabil si plin de ajutor. Ce sa fac? oare se va schimba ma fost la un psiho si mi-a spsu ca ea are un complex are o problema psih, frica teama, mai ales ca a avut probleme in familie. Ce e de facut? As vrea sa ne impacam dar ea acum es te fff confuza comunica cu un bait de vreo luna dar mi-a spus ca nu este nimic intre ei doar ca vb la tel sau intlanit de vreo cateva ori, ea spune ca nu este nimic intre ei si el la fel ca nu e sigur daca este ceva de viitor. Am fost impreuna 6 ani si ea tine inca la mine dar se gandeste ca am jignit-o rau ultimadata, ea este foarte vulcanica si impulsiva si am rabdat pana la un punc dar dupa am rabufinit si eu ( sunt taur) si pe ea o dor acele cuvine, si de asta este incerta confuza ce sa faca.

Răspuns Câştigător
| mihaa a răspuns:

Hmm 6 aniii inseamna ca ai iubit-o cu adevarat, parerea mea este sa renuntii la ea definitiv. de ce? atuncii cand iubesti cu adevarat, trebuie sa te gandesti si la fericirea partenului, nu trebuie sa fii egoist sa te gandesti doar la persoana ta
sa presupunem ca te impaci ca ea ok? ce faci mastepti 6 ani sa faci dragoste cu ea?
fata are o problema serioasa, sunt comvinsa ca tu ai incercat sa rezolvii cat ai putut dar? nu esti kristos din cer sa faci minunii
te cred ca suferii dar mai bine renunta acum, pana nu e prea tarziu, fete disponibile sunt, si sunt comvinsa ca vei gasi o fata care are capul pe umerii si srie ce vrea de la viata
mai vreau sa adaug ceva:poate te impaci cu ea da? poate vei face si dragoste cu ea ok? dar din firea ei rigida sumnt comvins ca vei avea parte de sexx ca portia, si din nou vei suferii? pentru cee? repet cauta o fata cu capul pe umerii care stie ce vrea de la viata
te-am popat mihaa, si bafta marius

6 răspunsuri:
| ZapPy a răspuns:

Oricat de complicat pare, ii foarte simplu. De ce ti frica sa iesi cu alte fete si sa renunti la ea? Genul asta de "nu fac nimic pana la casatorie"... mai mare prostie nu exista. Ii exact ca si cum ai merge la razboi fara a face armata.Nici macar nu sti daca esti compatibil din punct de vedere sexual cu ea. Ajungi sa te casatoresti cu ea si vedeti ca nu sunteti compatibil sexual si ce faceti? Va inselati reciproc.Si 3 ani? Serios ii enorm mai ales la varsta ta.Acuma ii apogeul sexual! La ele ii dupa 30 ani la noi ~25. Gaseste-mi daca poti ce-i asa de special la ea ce nu poti gasi la alta.Cu familia nu stiu nu ma pricep, acum am intrat la Psihologie dar oricum, are si ea o varsta poate gandi pentru ea. Daca dupa 6 ani cat ai zis ca ai fost cu ea nu o reusit sa se deschida fata de tine, ma indoiesc ca o sa o faca prea curand.

| PisicaAristocrata a răspuns:

Mai, dupa 6 ani de relatie, nu-i asa usor sa dai tot dracului si sa iesi pe strada sa cauti pe alta. Inteleg ca treceti printr-o situatie nasoala. Te inteleg si pe tine, ai dreptate, sexul este foarte important intr-o relatie, dar o inteleg si pe ea. Nu-i este usor si probabil simte ca te-a dezamagit. Totul tine mai mult de tine aici, inteleg ca dintre voi doi, tu esti mai puternic, tu ii oferi ei sprijin. Nu inceta sa fii in continuare alaturi de ea. E o idee buna consilierea psihologica, convinge-o ca este spre binele vostru, al amandurora, al relatiei de 6 ani dintre voi, sa accepte sa mearga. Mergi cu ea, mergeti amandoi. Asa ii va fi mai usor si ei. Multa bafta iti doresc, Marius, sper sa-ti rezolvi problemele, sper sa ai destula putere sa lupti pentru fata iubita, orice ar fi.

| smartdjs explică:

Da am jignit-o dar a fost o reactie la actiunile ei ea este foarte impulsiva necontrolata eu am rabdat ma tacut pana la un punct dupa nu am mai suportat ea e din zodia berbec eu taur nu cred in zodii dar uneori caracterele sunt evidente

| smartdjs explică:

Am jignit-o dar a fost o reactie la actiunile ei ea este ffffffff impulsiva si actioneaza din prima eu am incercat sa o linistesc in acel moment sa o calmez dar a continuat cu insulte si vb urate atunci am reactionat si eu, si imi pare rau am stiut ce sa spun ca sa o ating, recunosc ca nu trebuia dar nici ea nu ar fi tb sa jicneasca ea e berbec eu taur

| eu_7509 a răspuns:

Da pai de ce ai zignit-o?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, daca o iubeai. asteptai dupa ea pana cand se simtea cu adevarat pregatitawinking Chear daca spune "dp casatorie", iubirea trebuie sa Rabdewinking