| smartdjs a întrebat:

Buna am o mareeeee problema, am avut o relatie cu o persoana timp de 6 ani anul trecut in primvara ne-am despartit, bineinteles noi am comunicat tot timpul, am incercat sa ne impacam am cautat-o, ea vroia sa fie cu cineva, dupa eu am gasit pe cineva m-a cautat ea, iar acum eu am o relatie dar simt ca ceva nu merge si ma gandesc la fosta. Ma gandesc sa ma impac cu fosta dar ea are o problema pentru care am suferit si de multe ori am incercat sa o fac sa intelega ca e ceva normal, ne-am certat... ( ea nu prea percepe dragostea intimitaea sex) sau daca ar fi ceva pentru ea fffff rar asa ceva max 3-4 ori pe luna. Tot timpul imi spune ca vrea sa se casatoreasca mai repede si atunci o sa faca si dragoste cum as vrea si eu mai "des" sau o anumita rutina, si am spus ca casatoria nu rezolva probleme asa cum esti acum esti si dupa.Acum ea spune ca vrea sa ne impacma ca ma iubeste mult tb sa recunosc si eu mia tin la ea, dar ma gandesc sa ne impacam. Ea imi spune ca s-a schimbat daca ne-am impaca ar fi mult mai bine ca intimitatea nu ar mai fi o problema, dar eu nu prea o cred pentru ca ea e o pers fff orgolioasa incapatanta si un caracter la 26 ani nu se schimba asa de usor, si mai ales educatia in acesta privinta din familie.( vreau sa spun ca ea a suferit in copilariea ei au avut un tata dur insinsbil nemilos,, intelegeti voi, iar acum parinti lor sunt divortati pentru ca el se ducea cu altele. Stiu ca uni barbati daca nu primesc inseala) Ce sfaturi ati recomnda, pareri plz hellp ( sunt mai romantic calm sunt ca zodie taur ea berbec mai impulsiva orgolioasa fff sensibila ) intimitatea ar fi una din probleme dar ceea mai amre e orgoliul ei tb sa fie ca ea altfel e cearta ar fi multe dar. Apropo am asteptato 3 ani si 7 luni pentru a face dragoste cu ea am apreciat calitatiel sinceritatea si fidelitatea ei dar cand sa intmaplat s-a schimbat ea total. Plz cei care raspundeti mentionati si varsta daca se poate!

Răspuns Câştigător
| maryy a răspuns:

BuNa.Nu stiu ce sa zis, e o situatie mai complicata. Dar e vorba de atatia ani si e greu 'sa dai cu piciorul', daca dupa atata timp va mai ganditi unul la altul, inseamna ca exista sentimente puternice.Noi fetele sunt mai sensibile, e adevarat si la inceput ni se pare un lucru mai ciudat 'sexul'. E ok ca ai asteptat-o, dar ar trebui sa o intelegi daca o iubesc pe ea, inseamna ca iubesti si felul ei de a fi si nu ai ce sa faci decat sa o intelegi. Faci si tu mai rar.cu timpul poate va ve-ti casatorii si va fi mai ok.Intelegerea si comunicatia este cheia unei relatii! Crede-o si pe ea!