| CrisStyna_4169 a întrebat:

Buna ma o relatie de un an de zile. dar simt ca monotonie a intervenit, eu il iubesc foarte mult si el la fel pe mine, am avut si dovezi.Am trecut prin multe chestii frumoase, urate, grele si momente frumoase.greutati.Dar de la un timp simt o plictiseala.ne certam din prostii, mie imi zare tzandara mereu si are numai glume proaste.parca nu e baiatul care imi placea odata.care ma atragea oricum. Ce zice'ti de o schimbare de luc la amandoi? mie imi plac chestiile mai nebuna, imi place sa am distrez dar cateodata chiar incep sa ma plictisesc, plus ca ne vedem foarte rar, el este in alt oras acum dar se v-a venii in toamna inapoi aici.Ma viziteaza cat de des poate. Vorbim mereu la telefon(non-stop). De inselat nu ar fi problema nici eu si nici el nu am face asta.Saptaman viitoare plecam la mare 10 zile amandoi (nu doar noi)poate acolo mai pot scapa de monotia asta( el nu cred ca simte monotonia, dar eu.) pur si simplu ma simt plictisita si de multe ori face si niste glume de ma enervezhappy sunt o fire calma de fel, am incercat sa sa ii explic dar mereu trebuie sa faca vreo idiotenie.Deci ce ideei de a scapa de monotonie aveti? ce as putea face? ce am putea face? vreo idee?

4 răspunsuri:
| 4l3x a răspuns:

Asa mi s-a int si mie, dupa 7 luni de relatie a intervenit monotonia, care nu prea imi convenea si pana la urma ne-am despartit, ceea ce nu iti dorescwinking

| GreuMaiEsteSaGasestiUnNumeOriginal a răspuns:

Se pare ca relatia a ajuns intr-un punct in care voi doi nu mai sunteti compatibili.La urma urmei motivul pentru care doi oameni sunt impreuna este faptul ca se inteleg reciproc, se aproba etc...dar totul depinde de voi doi. Daca vrei sa salvezi relatia eu iti propun ca voi doi sa aveti o discutie serioasa in legatura cu asta. Daca nu mai vrei aceasta relatie, atunci poti sa o inchei oricand.Asculta-ti inimabig grin, fa ce simtihappy...Bye:*

| alina_1454 a răspuns:

Buna...Citind prima parte a mesajului tau i-mi amintesc de mine de relatia mea cu un baiat de 2 ani si 4 luni de zilele frumoase care le aveam amandoi si iubirea care a existat intre noi, stii catiodata e mai bine ca va vedeti rar pentru ca ar trebui sa nu aveti timp sa va plictisit(o spun din propria experienta pentru ca eu aproape non stop stateam cu fostul) dupa 1 an si ceva monotonia a aparut intre mine si fostul, sigurul lucru este ca voi doi sa merge-ti impreuna si sa incercati sa descoperiti lucruri noi care va distreaza pe amandoi si sa va iubiti! i-ti doresc multa bafta si sper sa nu te fii plictisit

| CrisStyna_4169 explică:

Nebune*