| CrisStyna_4169 a întrebat:

Buna ma o relatie de un an de zile. dar simt ca monotonie a intervenit, eu il iubesc foarte mult si el la fel pe mine, am avut si dovezi.Am trecut prin multe chestii frumoase, urate, grele si momente frumoase.greutati.Dar de la un timp simt o plictiseala.ne certam din prostii, mie imi zare tzandara mereu si are numai glume proaste.parca nu e baiatul care imi placea odata.care ma atragea oricum. Ce zice'ti de o schimbare de luc la amandoi? mie imi plac chestiile mai nebune, imi place sa am distrez dar cateodata chiar incep sa ma plictisesc, plus ca ne vedem foarte rar, el este in alt oras acum dar se v-a venii in toamna inapoi aici.Ma viziteaza cat de des poate. Vorbim mereu la telefon(non-stop). De inselat nu ar fi problema nici eu si nici el nu am face asta.Saptaman viitoare plecam la mare 10 zile amandoi (nu doar noi)poate acolo mai pot scapa de monotia asta( el nu cred ca simte monotonia, dar eu.) pur si simplu ma simt plictisita si de multe ori face si niste glume de ma enervez sunt o fire calma de fel, am incercat sa sa ii explic dar mereu trebuie sa faca vreo idiotenie.Deci ce ideei de a scapa de monotonie aveti? ce as putea face? ce am putea face? vreo idee?

5 răspunsuri:
| Cătălina a răspuns:

Ce noroc ai ca s-a ivit oportunitatea de a pleca la mare. Eu cred ca v-ati intoarce amandoi fresh si, totodata, va veti aminti sigur de inceputurile voastre. O seara petrecuta impreuna, doar voi doi, sa priviti apusul, sa va murdariti de nisip si apoi sa alergati desculti pe plaja ar fi mai mult decat perfect.

| AnnaDee a răspuns:

Buna!
Trei cuvinte: Ieșiți din tipare! Faceți ceva nebunesc, ceva nou, ceva spontan!
Sper sa va distrați la mare!

| darkglass a răspuns:

Pai marea e salvarea ta,asta e iesirea despre care vorbeai,stati singuri pe plaja seara,priviti stelele,puteti face o baie in mare,e placut seara,povestiti,luati ceva de mancare cu voibig grinun fel de picnic dinner,jucati adevar sau provocare amandoi, e distractiv, a doua zi mergeti si va luati o bratara sau un lant sau ceva pe care sa il purtati amandoi de ex. ceva de genul: ''bratara asta ne leagabig grin''etc etc

| Stuff a răspuns:

Eu cred ca o sa te distrezi de minune la mare si eu cum locuiesc in Constanta si merg la mare aproape in fiecare zi ai putea sa mergi la Aqua Magic sau la Cazino si sa mergeti laun suc sau o inghetata ca sunt multe terase drgutze si din moment ce nu v-ati mai vazut de ceva vreme...cred ca va e dor unul de altul

| PetreMihai85 a răspuns:

Cea mai buna si urgenta idee pentru voi ar fi sa nu mai stati asa lipiti unul cu celalat. iesiti in oras cu prieteni diferiti, iesiti impreuna cu gasca. asa va v-a salva acum la inceput.
Incercati sa renuntati la treaba cu "telefon non-stop", o persoana o doresti mai mult atunci cand nu dti ce face sau la ce sa te astepti de la el la urmatoare intalnire. ati ineput sa va sufocati si sa va cunoasteti prea mult " nu mai luati relatia ca pe ceva primordial". traiti clipa, plimbativa, iubitiva. dar nu va sufocati.
Inca un pas care daca l-ati facut este destul de naspa "sexul doar sa nu se supere celalalt". iar este o problema macinatoare.
Va pup si daca mai aveti intrebari contactati-ma.