| Anonim_5837 a întrebat:

ma puteti ajuta cu un sfat va rog?
E vorba despre o persoana care am cunoscut-o pe mess. Ne intelegem foarte bine. Am vorbit despre diverse probleme, subiecte, teme, etc, despre aproape orice si fara sa-mi dau seama ne-am apropiat mult, desi el e din alta tara. De multe ori mi-a zis ca ii place de mine, ii place cum gandesc si felul meu de a fi. Mi-a spus chiar ca ma iubeste, dar eu am incercat sa schimb subiectul si sa nu discut despre ceea ce simt. Adevarul e ca daca nu vorbesc cu el sunt deprimata. El a reusit sa se apropie mult sufleteste de mine si mi-e teama pentru ca el e cu aproximativ 14 ani mai mare decat mine si nu stiu ce sa fac.
Oare sunt o naiva? va exista un viitor impreuna sau sa incerc sa-mi scot asta din minte? Astept raspunsurile voastre.
Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| morena a răspuns:

Mda! Va intelegeti bine! Povestile pot fi foarte frumoase, mai ales cand nu sunt insotite de dovezi si fapte! Din povesti, orice persoana poate arata ca fat frumos sau Ileana cosanzeana! Din povesti toate problemele pot fi usor rezolvate, sistemate si inca fara mare efort! Fato fi realista! Te-ai apropiat, de laptop, nu de o persoana! Vorbele spuse aici sunt doar la modul virtual, nu real! Poti promite, poti fi ceea ce nu esti, poti fi baiat si sa-ti pui poza de fata, sa te dai drept anonim! Poti flirta cu un baiat, in anonimat din tara straina, si sa constati ca te potrivesti, ca apoi sa afli ca e din orasul tau, sau mai rau. ca e tatal tau! Te-ai gandit atat de departe? Ce sti despre el, in afara povestilor lui? Normal ca din povesti, toate sunt bune si frumoase, pentru ca stie sa-ti zica ce vrei tu sa auzi! Plan de viitor, nu vei vedea decat cand va fi in fata ta.Cand veti petrece un timp, in viata reala, impreuna, nu pe mess! Trebuie sal cunosti, sa-i vezi familia, sa stii cate ceva despre trecutul lui, si abia apoi sa-ti pui acea intrebare pe care ne-o pui tu aici! Deci nu esti naiva, dar te sfatiuesc sa nu fi! succes!

| aly_2338 a răspuns:

Eu zic sa mai astepti, parerea mea e ca e varsta prea mare, zii sa iti tr poza cu el si vezi cum arata, cere mai multe inf, si cred ca vei lua decizia cea mai buna.bafta;-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi baiatului ca-ti place de el si apoi vety fi un cuplu si tu cati ani ai?