| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata si am o presimitire ca si ea ma place dar eu sunt foarte timid, amandoi avem 15 ani. Imi este teama ca daca ii spun adevarul nu o sa ne mai intelegem la fel de bine ca si acum si o sa se indeparteze incet. Ce ar trebui sa fac? Si inca ceva niste subiecte de discutie de vorbit seara pe Facebook? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Zâmbărețu a răspuns:

Salut! Incepe cu o intrebare legata de scoala sau ceva ce ii place ei. Incearca sa nu fii asa timid si sa vezi daca vrea sa vorbeasca cu tine. Ai grija cu presimtirile astea, unele fete pot fi prietenoase, dar nu si indragostite! Si mai puteti incerca ceva: deveniti cei mai buni prieteni! Succes!

4 răspunsuri:
| Denisya a răspuns:

Ma fi tupeist la o fata asta o place un băiat care stie ce vrea.

| ViataMoarte a răspuns:

Pai, sunteti amici? De ce crezi ca s-ar indeparta? Despre ce ii place ei sa discute?

| Mariana696618 a răspuns:

Nu-ti fie teama. Nu te mai gandii ca o sa ratezi. Încearcă sa o complimentezi mai des dar fara inhibitii. Si observa cum reactioneaza. nu fugi. Eu si prietenul meu suntem impreuna de la 15 de ani. Asa poate fi si povestea ta daca incerci.Nu ai de unde sa stii.

| Zâmbărețu a răspuns:

Depinde si despre ce ii place ei sa discute. Trebuie sa gasesti un subiect pe care discutandu-l sa va simtiti bine. Vezi daca vrea sa vorbeasca cu tine si incepe prin a o intreba ceva gen:,, Ce faci?";,, Cum la scoala?", etc. Incearca sa ii devii prieten bun. Intreab-o orice si nu te gandi ca daca ea nu te intreaba nimic nu te place. Poate e si ea timida!
Tu esti baiatul si tu trebuie sa,, conduci" discutia. Succes!