| anonim_4396 a întrebat:

Mai e posibil in 2019 sa te pastrezi pentru noaptea nuntii?

10 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

In alte religi da. Dar la noi cred ca deloc daca fetele deja de la 14 ani sau mai devreme fac sex.

| SupMates a răspuns (pentru Sofer):

Am 17 si sunt virgin ca baiat dar cu toate astea asteptatul pana in noaptea nunţi mi se pare o mare prostie tongue

Răspuns utilizator avertizat
| MademoiselleCosmina a răspuns:

Este.
Personal, mie mi se pare o prostie, lipsita de sens.

| InYourMind a răspuns:

Ce rost are o faci când simți nevoia

| rosewater a răspuns (pentru InYourMind):

Pai am facut-o cand am simtit nevoia, faza e ca daca faci asta te comporti fix ca un animal... am ajuns la concluzia ca energia sexuala e foaarte puternica si pretioasa si te leaga foarte mult de cineva si acum ca nu mai sunt cu persoana aia e oribil. Deci pentru mine oricum e prea tarziu, dar ma gandeam daca se mai poate in secolul asta...

| IAR a răspuns:

E posibil daca asta iti doresti si daca dai de un barbat care are sentimente cu adevarat pentru tine.

| rosewater a răspuns (pentru IAR):

Dar e adevărat ca baietii au nevoie neaparata? Adica daca cineva chiar ma iubeste cu adevarat nu stiu, parca nu as vrea sa il fac sa isi piarda mintile asteptand... adica nu o dai in egoism, ca fata?

| ancaval a răspuns (pentru rosewater):

De ce să o dai în egoism?

Nu vrei, păi nu faci și gata. Dacă te înțelege bine, dacă nu la revedere.

Ca să NU aștepte 100 de ani, cred eu, ar fi mai bine după 1-2 ani de relație să faceți nunta. Perioada de probă (o prostie proba asta), exemplu 3-4-5 ani, de cele mai multe ori duce la despărțire. Și totuși nunta NU e o garanție, DAR presupune anumite reguli, responsabilități și POATE conștința ta NU te împinge repede la divorț. Și iacă mai trece 1 an, și încă 1 an și vă obișnuiți unul cu altul. Apare un copil, aveți emoții, vă bucurați de el. Mai trece 1 an și tot așa.

Virginitatea chiar TREBUIE păstrată și apreciată. Poate fetele de 15 ani o să-mi sară în cap, gen: "helău, tu te auzi ce zici?", "helău, ești de pe vremea bunicii". Păi NU helău fetițo. O să vezi consecințele în viitor.

| MULLER96 a răspuns:

Nu-i sens