| milenaa a întrebat:

Buna,,mai pe scurt..sunt 4 saptamini de la contact si 10 zile intirziere a menstrei. test negativ.e posibila sarcina sau deja ramine numai varianta cu dereglare, raceala etc?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Raspunsul sigur ti-l va da medicul ginecolog,dupa ce te va consulta.
Aparent, nu e vorba de sarcina, ci de o dereglare hormonala sau o raceala, asa cum banuiesti si singura.
Mergi la medic, nu pune in pericol sanatatea ta si calitatea de viitoare mama!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Testul făcut este NECONCLUDENT :(

REFĂ 2 teste de sarcină CORECTE ( aşa cum explicam anterior ) în 11 & 14 ianuarie şi vei şti sigur!

Dacă ambele ies negative, atunci poţi exclude o sarcină şi TREBUIE să mergi la un control ginecologic - fiind posibile situaţiile menţionate la o întrebare anterioară :
http://www.tpu.ro/......n-urma-am/

Toate cele bune.

| Alcyon a răspuns:

Dereglarile astea nu-s normale, atunci cand ciclul tau e regulat. Daca ai ciclul neregulat, e alta poveste. In cazul in care e prima oara cand se-ntampla sa intarzie astfel, e bine sa mergi la un medic. Eu una asta as face.

Răspuns utilizator avertizat
| motan444 a răspuns:

Ma o sansa exista tot timpul chiar si cand te protejezi tot e macar un 1% acolo daca a ejaculat in tine feliciari esti mamica

| VictorVictoras a răspuns:

Nu te ingrijora degeaba sunt dese astfel de dereglari la fete happy

| Cristtinna95 a răspuns:

Nu te ingrijora, e o posibila raceala happy