| brunettenini a întrebat:

Buna maine ma int cu un baiat cumva ceva subiecte de vorbit? multumesc

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! Vorbeste cu el despre hobbyurile lui si asa cu siguranta va fi antrenat in conversatie si va vorbi si el mult. Intreaba-l ce mzuica asculta, ce acrti le-a citit cu placere si l-au impresionat, ce gen de filme ii plac etc. Orice persoana vorbeste incantata despre pasiunile ei, asa ca va vorbi si el cu siguranta. Cere cat mai multe detalii despre acetsea, daca practica un sport, canta la un instrument, picteaza, vorbeste o limba straina gen limbi arabe, japoneza, greaca etc, cere-i sa et invete si pe tine respectivul lucru si arata-te act mai interesata sa stii cat mai multe despre respectiva activitate. Intreaba-l, de asemenea, ce planuri de viitor are, la ce facultate vrea sa dea, ce viseaza sa devina in viata etc. E, de asemena, un subiect despre care toti adolescentii si nu numai ar vorbi minute in sir. Intreaba-l ce a facut in ziua respectiva, cum a fost la scoala si asa isi va da drumul si va povestiunele intamplari. Povesteste si tuintamplaritraite de tine, cum ti-a mers la scoala, ce ai mai facut etc, vorbeste-i despre hobbyurile tale, despre muzica pe care o asculti, despre filme, carti, excursii etc. Destinde din acnd in cand atmosfera cu acte o gluma buna, fara a fi insa o gluma care sa-l puna pe el in postura proasta, fa-l sa rada ca asa invuinge mai usor timiditatea povestindu-i lucruri comice. Nu uita, din cand in cand, sa-i faci acte un compliment, gen: "imi plac ochii tai/imi place zambetul trau!", "Ai un tricou/un pulover/o camasa draguta", "mirosi bine, ador parfumul tau!" etc, pentru a-l face sa prinda incredere in el, multumeste-i pentru complimentele care ti le face el, arata-i ca te simti bine in compania lui, ca iti place sa discuti cu el, sa iesi cu el, ca iti e drag si tii la dansul si totul va fi bine.

4 răspunsuri:
| Elizabethe a răspuns:

Incearca sa afli lucruri despre el. intreaba-l ce ii place, ce nu ii place etc...fi cat mai romantica!

| ninjaturtlesleonardo a răspuns:

In primul rand un subiect ar fi sa va cunoasteti sau sa il cunosti. Intreaba-l ce ii place sau nu. Etc. O sa gasesti intrebari si alte subiecte si pe cele pe care le va deschide el.

| brunettenini explică:

16 el are 18 :* si sa n mint mam int o data cu el sapt trecuta si ma mai int si maine o data sau luni si nu stiu ce subiecte sa deschid sa il fac sa vorbeasca ca e mai rusinos doar asa putin

| Biaaa1234 a răspuns:

Cati ani ai?
Sa stiu ce subiectu sa-ti spunbig grin