| monica_6956 a întrebat:

Maine ma intalnesc cu un baiat. Dati-mi si mie niste "subiecte" de vorbit va rog eu mult... dar fara "totul vine de la sine" ca nu ma ajutati sad eu sunt cam timida sad

7 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Daca nu aveti ce vorbi, nu va potriviti.Iti garantez ca atunci cand o sa-l intalnesti pe Mr.Perfect, or sa-ti iasa cuvintele din gura cum nici nu ai vazut.
Hai mai ca, aveti reputatia sa preziceti continuitatea unei relatii din primele 5 minute...winking

| dragutza a răspuns:

Pai o intalnire? sau o "intalnire de invatat, de facut proiect"?
pai daca va-ti intalnit pentru proiect aveti ce dicuta! daca nu... e mai dificil. te inteleg...si eu sunt putin cam timida la prima vedere si ca sa ma vezi pe mine cea adevarat trebuie sa ma cunosti foarte bine! asa este poate si la tine! pai ce sa dicutati, dar va-ti dat asa o intalnire pur si simplu? poate ati vorbit sa mergeti la film, la un suc, cumparaturi, sa va plimbati pin parc...etc! pai...http://www.sexpert.ro/articole/adolescenta/personalitatea/timiditatea.html

Pai poti sa-l intrebi ce gen de muzica asculta, ce formatii ii plac, ce filme a vazut si apoi sa-i spui si tu ce ti-a placut si de ce. Poti sa-l intrebi de scoala, colegi, profi, etc. Gandeste-te la ceva amuzant care ti s-a intamplat, sau daca nu cauta niste bancuri bune si spune-le.Si nu te gandii ca numai tu ai emotii, si baietii au numai ca nu arataCu putina incredere in tine o sa reusesti.Succes

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@Dan poezii din Eminescu? Mai bine sa il intrebe daca stie de Eminescu.
Ok. discutia daca merge de la sine inseamna ca aveti o sansa. Nu iti fa o lista si nu vorbi despre vreme- este semn de plictis chiar daca la englezi asta e primul subiect. Fii atenta la limbajul nonverbal (gesturi, mimica) pentru ca indica cel mai bine daca are ceva simpatie pentru tine. Daca se uita oriunde numai la tine nu, nu aveti nici o sansa. Daca te priveste uneori pe furis si isi ascunde mainile, e timid.
Ca subiecte: scoala, ce e la moda, ce i-ar placea sa devina, despre familia sa, ce ii place, ce ii displace etc.

Mult succes!

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Si eu sunt timidawinking
Dar cand esti relaxata si bine dispusa trece toata timiditatea.
De obicei totu vine de la sinewinking

| Dan a răspuns:

Incearca sa ii citesti poezii de Eminescu, apoi sa mergeti in parc, la cofetarie, la film, si dupa aceea sti tu ce sa faci.Succes in dragoste! Ai mare grija cum faci dragoste, foloseste prezervativ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filme, muzica, jocuri pe calcvulator, cred ca daca stai mai aproape de el subiectele vor veni de la sine, da asa se intampla, sa nu taci, vorbeste, orice, despre vreme despre cursuri despre sporturi preferate carti citite, oooooo cate nu sunt de zis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l pe el sa vorbeasca. Eu sint timid si mereu ma tem ca nu o sa am ce spune, dar de fiecare data mi se spune ca de fapt am logoree... culmea. Asa ca nu stiu de ce-mi fac probleme rolling on the floor