| monica_6956 a întrebat:

Maine ma intalnesc cu un baiat. Dati-mi si mie niste "subiecte" de vorbit va rog eu mult... dar fara "totul vine de la sine" ca nu ma ajutati sad eu sunt cam timida sad

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai incepe cu lucruri marunte, de exemplu ce trupa ii place, ce muzica prefera, ce sporturi si hobby-uri are, intraba-l de familia lui daca nu ii cunosti, intreaba-l de exemplu care este animalul lui preferat, ce filme prefera sa vizioneze, ce ii place sa faca de obicei, poti sa ii faci complimente dragute cum ar fi:ce bluza draguta ai, sau ce interesant e ceasul, ce privire intensa are, chestii din astea, ceva care sa il faca sa se simta apreciat si placut, inventezi tu ceva, succes la intalnire!

| Farcas a răspuns:

Daca sti ce hobby`uri are(ex: un sport) te poti face interesata de acel sport si sa il rogi sa iti spuna mai multe despre asta.Sau il poti intreba ce`i place sa faca in timpul liber, ce genuri de filme ii plac, sa vorbiti pe o tema pe care va place amandurora.Si cel mai important lucru: nu-l intreba de fostele, pentru ca nici unui baiat nu`i place sa vorbeasca despre trecut, mai ales la prima intalnire.Mult succes!

| Tweety-love-Minnie a răspuns:

Si eu sunt laughingsad. daca va cunoasteti de mai mult timp intreaba-l ce mai face, cum mai merge scoala...stii tu la ce ma refer. Dar daca nu intreaba ce-i place sa faca in timpul liber, daca ii place scoala, ce materii prefera, ce animale, ce muzica asculta... multe ...tot ce te intereseaza. El te va intreba la randul lui cate ceva. poate este el mai indraznet si te intreaba ceva... Mult succes love struck

| blunts a răspuns:

Pai daca e prima intalnire joacate adevar sau provocare cu el si cand alege provocare... provoacal sa te sarute, de aia mereu cand ma joc asta aleg provocare

| NYC a răspuns:

Poti incepe prin a-i sugera cati pare bine ca tea invitat... dar nu-l lua cu pozele ca s-ar putea sa nu-i placa...si nici cu scoala ca ma gandesc ca poate nu tuturor baietilor le plac intrebari de genu...nu aminti de fostul tau si nu-l lasa nici pe el sa aminteasca de fosta lui, incearca sa fii prietenoasa si sociabila...si renunta la timiditate! nu te ajuta in viata! fii mai indrazneata ca nu te costa nimic, si in plus ii arati si lui ca esti o fire puternik! succes mult.