| IriMari a întrebat:

Buna!
Maine seara voi deveni femeie!
Imi voi pierde virginitatea deoarece iubitul meu asa a spus ca ar trebui eu am fost de acord. Cum e sa faci sex pentru prima data?
Doare?
E mult sange?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie sa stii ca aproape in toate cazurile primul sex, adica cel de dezvirginarea cu foarte rare exceptii este foarte dureros, dar mai ales in cazul acelor fete care NU au practicat masturbarea intravaginala prin "degetica" sau orice alta metoda. Daca ai vagin inca "intact" neatins, atunci canalul vaginal este extrem de stramt si din acest motiv dezvirginarea ta va fi aproape sigur foarte/extrem de dureroasa sau chiar insuportabila, probabil chiar imposibil de a fi realizata. Durerea foarte intensa care se produce la prima incercare de penetrare se datoreaza faptului ca fibrele din muschii care formeaza vaginul, sunt supusi unor intinderi continue, bruste, exagerate, mult peste limita lor de alungire. Intinderea fibrelor musculare si implicit si durerea, va fi cu atat mai mare cu cat penisul este mai gros. Vaginul reprezinta un tub elastic care este constituit dintr-o insiruire de multe inele de muschi circulari suprapusi, care au o anumita lungime bine definita. Indiferent de cat timp ar dura preludiul (pregatirea vaginului pentru sex), sau de modul in care este executat preludiul, de cantitatea de lubrifiant folosit si cat de relaxata devine atat femeia, cat si vaginul ei si chiar intreaga zona vulvara, lungimea fibrelor musculare din constitutia muschilor vaginului raman nemodificate, la fel de lungi si din acest motiv canalul vaginal ramane la fel de stramt si la fel de greu de penetrat. In momentul in care penisul este introdus fortat in acel canal foarte stramt, muschii fiind intinsi brusc, instantaneu si in mod brutal, intotdeauna va apare durerea in locul placerii sau a satisfactiei sperate/dorite. Sangerarea NU se produce in mod obligatoriu in toate cazurile de dezvirginare. Producerea sangerarii sau lipsa acesteia, depinde de mai multi factori printre care cel mai important este cel care se datoreaza gradului de vascularizare a pielitei himenale si/sau a faptului ca himenul poate avea o constitutie elastica si intr-un astfel de caz perforatia/gaurica existenta in himen din nastere, se poate largi foarte mult fara sa se crape/lezeze/rupa si astfel penisul poate sa treaca prin himen fara sa-l rupa si din acest motiv sa nu se produca deloc sangerarea. S-a stabilit medical ca sangerarea se produce in cazul a 4(5) femei din 10 si cantitatea de sange care se poate scurge depinde de vascularizarea himenului. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei vedea și simți maine seară dacă curge mult sânge și cât de mult doare. Dacă n-ai experimentat ceva nu ai cum să știi cum se simte. Până acum ce-ai fost, nu femeie? Ai fost fată cu ***** și mâine seară vei fi fată cu ***** ******?

| Eduard196 a răspuns:

O sa te simti vinovata. Pentru ca asta doar sotul tau ar trebui sa faca. Ai sa vezi! iti spun ca nu ar trebui sa te grabesti.

| CtrlAltDelicious a răspuns:

Fii atenta,nu trebuie sa gandesti negativ,in permanenta fii pozitiva,totul o sa fie bine,
In primul rand sa aveti servetele acolo,automat o sa curga si sange dar nu mult,o sa curga dar o cantitate mica,datorita himenului care se rupe.
SI in al doilea rand daca partenerul tau te excita si e baiat meserias, nu o sa simti nimic, asta insemna, sa aveti parte de un preludiu lung, gen 10-15 min,de sarutui,pe buze pe gat,totul sa fiu usor,romantic lejer,sa fii excitata pana cand o sa te ia tremuratul,sa-ti faca si un sex oral daca vrea baiatul pentru a te excita super bine,repet doar daca vrea el.
Deci in concluzie totul o sa fie bine,nu te mai gandii la lucruri negative, gandeste-te cat de frumos o sa fie prima ta noapte de dragoste, o sa fie ceva magic.
Cam atat am de zic, sper ca ti-am fost de ajutor, sa ai o seara plina de dragoste si magie!

| robyfzr a răspuns:

Nu asta te face femeie. Asa ceva nu trebuie planifica... trebuie sa vina de la sine cand simtiti amandoi, de fapt cand simt fata, ca de obicei baiatul simte tot timpul happy

| HaiSalutAmNevoieDeAjutor a răspuns:

Depinde cat de excitata esti cu cat esti mai excitata cu atat doare mai putin daca curge sange asa e normal prima data