| RebeccaGrm a întrebat:

Menstruatia poate veni chiar dacă ești însărcinată sau nu? Ca nu mai înțeleg nimic. Mie doctorul ginecolog mi-a spus ca nu se poate dar am auzit la mai multe femei și pe net am citit ca unele femei au menstruație regulata chiar și pe toată perioada sarcinii. Pe 11 Iulie mi-a venit menstruația iar pe 25 Iulie s-a întâmplat un accident cu prezervativul, luna aceasta mi-a venit menstruatia pe 9, (ciclul meu este regulat, de 31 - 30 de zile ), eram in perioada fertila pe data de 25 Iulie? Sânii mei au început sa crească, pot fi însărcinată? Când este recomandat sa fac un test?

3 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Tu asculta medicul ginecolog, nu te lua dupa radiosant. Cazurile date sunt foarte, foarte rare si se datoreaza unor anomalii.

| Stegman a răspuns:

Daca ti a venit normal inseamna ca nu esti. Dar da in timpul sarcinii pot fi scurgeri de sange dar nu acceasi cantitate ca in timpul mestruatiei normale.

| ceafostodata a răspuns:

Tocmai asta este chestia, când ești însărcinată nu îți vine menstruația(fiind un prim semn ca ai putea fi) iar dacă tu zici ca luna asta ți-a venit, știi deja ca nu ești gravida.