| amonima a întrebat:

mi-am inceput viata sexuala cam acum o luna, insa din nefericire in timpul actului sexual s-a rupt prezervativul, insa nu isi daduse drumul...pe la sfarsitul lunii trebuia sa imi vina ciclul insa nu a venit. a venit dupa cateva zile insa foarte putin. exista riscul de a fi insarcinata.sau este doar o dereglare din cauza faptului ca mi-am inceput viata sexuala?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil este doar o dereglare legata de inceperea vietii sexuale. Dar pentru mai multa siguranta, fa un test de sarcina din urina de dimineata si apoi, daca n-ai facut-o deja, du-te la ginecolog.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fa un test de sarcina, posibil sa fii insarcinata.

Răspuns utilizator avertizat
| nikoleta93 a răspuns:

Daca nu isi daduse durumu sunt sanse mici sa fi gravida, dar sa fi sigura fa-ti un test de srcina, nu costa mult si e mai sigurwinking

| maybetoday a răspuns:

Draguta pleaca la farmacie si procura un TEST de sarcina... apoi vei vedea... te vei linisti am trecut prin asta

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, exista riscul sa ramai insarcinata pentru ca baietii secreta un lichid cand sunt excitati, care contne spermatozoizi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga eu cand mi-am inceput viata sexuala mi-a ciclul venit cu o saptamana inainte si a curs f putin. dar apoi s-a reglat si acum vine normal chiar daca fac sex. bineinteles folosesc prezervativ insa nu mi s-a intamplat niciodata sa se rupa. insa exista si sanse sa fi insarcinata insa ffff mici. bafta