| Boocky a întrebat:

mi-am ineput viata sexuala anul asta, dar din pacate nu mai sunt cu el, ne'am despartit de vreo luna. Ar fi vreo problema daca nu mai fac sex un timp mai indelungat? Vreo dereglare hormonala ceva?

Răspuns Câştigător
| liviu42 a răspuns:

Abstinenta sexuala in sine nu are nici un risc, nu produce efecte negative asupra sanatatii. Abstinenta sexuala este inofensiva atunci cand este practicata cu moderatie.Lipsa vietii sexuale nu duce la aparitia unor probleme medicale, insa, din punct de vedere psihic, daca tu vei simti sau vei considera aceasta o lipsa, atunci ar trebuie sa actionezi in consecinta.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e problema dar sa stii ca daca nu faci sex timp de vreo 5 ani poti muri de un infarct, asa au patit un cuplu de chinezi.

| lplostonyou a răspuns:

Sexul este ceva legat de ceea ce simti tu in sufletul si inima ta,nu ceea ce gandesti tu cu creierul, altfel de ce se zice ca dragostea e oarba? de aceea ca gandesti cu pasarica si nu cu capul happy Eu zic ceva, urmeaza-ti inima si lasa creierul sa zica ce vrea happy

| maradi3 a răspuns:

Nu vei rezista mult, fara! fiindca asa suntem noi construiti! Vei gasi pe altul si sunt sigur ca acum va fi mai bine fiindca ai capatat oaresce experienta! Si lui fostul', daca el e vinovat... abstinenta totala-i doresc!

| A12NDRA a răspuns:

Pai nu cred ca ar fi o problema dar s-ar putea cand o sa ai urmatorul contact dupa o perioada lunga sa te doara putin, dar nu e obligatoriu.
Succes!

| SweetAndCandy a răspuns:

big grin nu sa stii ca nu este nici o problema. Poti sa nu o faci si un an intreg. FUNDA :X:*