| SefaTa97 a întrebat:

Mi,am pierdut virginitatea in urma cu cateva luni, iar la al 7lea contact sexual inca simt durere la inceput, iar acea placere inca nu o simt. ( cand intra parca nu mai simt nimic). De ce se intampla asta? Cand o sa simt placere?

9 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ehe...n-ai avut un profesor bun la inceput!
Orgasmul femeii depinde foarte mult de preludiu. Daca o femeie nu este excitata atunci cand se face penetrarea, locul nu este lubrefiat si penetrarea este dureroasa.
Asa ca vina este a partenerului tau, care nu stie sa te aduca sa-ti doresti sa faci dragoste.
Din pacate sunt femei care nu afla niciodata ce este acela orgasm!
Iar daca tu te-ai masturbat pana la deflorare, sa stii ca placerea o obtii foarte usor singura. La nevoie, dirijeaza-ti partenerul sa faca ceea ce vrei tu, si-ti place.

| corbulalbrosu a răspuns:

Cele 7 contacte sexuale nu au fost de ajuns (ca numar si probabil nici ca timp efectiv de sex) pentru a largi suficient canalul vaginal probabil din cauza perioadelor mari in timp intre penetrari. Din acest motiv (probabil ca nici nu te mastrbezi facandu-ti degetica), muschii circulari ai vaginului tau inca nu s-au intins suficient si de asemenea din acest motiv au ramas inca foarte rigizi. Vor deveni elastici doar dupa intretinerea a mult mai multe contacte sexuale (si n-ar strica multa degetica), deoarece intinderea muschilor se face lent si progresiv uneori in destul de mult timp. De asemenea inainte de fiecare penetrare este necesara atingerea, obtinerea unei relaxari totala care poate fi realizata doar printrun preludiu prelungit sau un petting bine executat, mai ales in cazul in care partenerul are un penis mai masiv, gros supradimensionat in raport cu canalul vaginal deocamdata inca destul de stramt din "pasarica" ta. Placerea va apare doar in momentul in care penisul va intra foarte usor intr-un vagin bine pregatit, bine umezit si cu muschii foarte relaxati. Succes.

| mihai69 a răspuns:

Și tu crezi și în Moș Crăciun, nu-i așa?
Nu prea există femei care să simtă orgasmul de la primele contacte sexuale, mai ales dacă încă simt durere la penetrare, dacă nu au avut înainte de dezvirginare nicio activitate sexuală (masturbare, petting) prin care să ajungă deja la orgasm și să știe cum să o facă (sau ce să ceară partenerului să facă).
Mai durează. Totul e să aveți amândoi răbdare și să comunicați. O vizită la ginecolog ar fi de asemenea mai mult decât binevenită (ca să elimini vreo posibilă problemă care ar putea provoca acele dureri).

| Emilian65 a răspuns:

Cauzele sunt multiple, dar eu iti amintesc de doua: tu esti prea stramta iar iubitul tau are penisul prea gros pentru pasarica ta. Cu timpul se va largi colul uterin si se va obisnui cu penisul iubitului tau si vei simti placeri deosebite.

| Alcyon a răspuns:

Asa e la inceput. Unele femei au primul orgasm abia dupa un an sau mai mult. Nu te lua dupa romanele de dragoste in care eroina are orgasme peste orgasme de la prima partida, ca in realitate nu-i asa.

| maphiotul a răspuns:

E prea mica cel mai probabil

| SefaTa97 explică:

Nu e vorba de preludiu. Preludiul este, excitata sunt, problema e ca simt durere la inceput cu toate ca sunt uda, si in interior nu simt mai nimic

| cristi10grei a răspuns:

Schimba parteneru

| NimeniSiAtat a răspuns:

Nu esti excitata destul, ori partenerul tau este prea grabit, ori nu te atrage fizic.