| anonim_4396 a întrebat:

Am avut al doilea contact sexual dupa ce mi-am pierdut virginitatea la care am simtit dureri mari si usturimi; de asemenea, penisul intra cu mare dificultate in vagin.pe langa asta, mi-au curs si cateva picaturi de sange. Care sunt cauzele sangerarii si ale durerii? E posibil ca himenul sa nu se fi rupt in totalitate? As aprecia si niste sfaturi... Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul precedent ti-l-am dat cu exact 2 saptamani in urma si ziceam la un momentdat asa :"Durerea va fi resimtita in timpul urmatoarelor raporturi sexuale (numarul acestora nu se poate estima) pana in momentul in care muschii vaginului se vor intinde repetat/treptat si suficient de mult incat sa se muleze perfect dupa dimensiunea penisului.Inainte de fiecare penetrare ar fi indicat un preludiu prelungit si in timpul acestuia..." Deoarece atunci, din cauza durerilor insuportabile v-ati oprit, astfel ca dezvirginarea nu a fost totala, rezulta ca nici himenul nu a fost indepartat intergal.Sangerarea actuala se datoreaza indepartarii himenului in totalitate de abia acum, iar durerea este rezultatul insuficientei relaxari a muschilor vaginali inainte de penetrare. De obicei, in lipsa unui preludiu lung de minim 30 minute si a unui petting bine executat nu intervine efectul de relaxare a muschilor vaginului care vor ramane incordati din cauza crisparii si fricii de durere. Fara o masturbare benefica inainte de actul sexual in sine, durerea va persista pe parcursul a inca cateva (numarul nu se poate estima ca vor fi 3, 5 sau 10 ) partide de sex. Sfatul meu ar fi: mult preludiu, petting, masturbarea vaginului inaintea urmatoarelor acte sexuale.

2 răspunsuri:
| TSO7 a răspuns:

Folosește lubrifiant ca să intre mai ușor...

| Emilian65 a răspuns:

Picaturile de sange sunt de la ruperea completa a himenului.