| ynacuf a întrebat:

Am o mica mare problemabig grin. Mi-am pierdut virginitatea acu cateva luni insa cand prietenul meu "o baga" simt o durere pentru cateva secunde. Care e problema e faptul ca preludiul nu e unul destul de lung sau s-ar putea sa am vreo infectie?straight face. Multumesc!

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu eşti încă suficient de largă.
Cu timpul va trece. Dacă e numai la început înseamnă că prietenul tău a avut grijă cu tine însă asta ţine doar de fiziologie.
E bine că e numai la început. Dacă te durea pe tot parcursul actului sexual, atunci da, era o problemă.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

S-ar putea sa ai o infectie, dar cred ca ginecologul la care te-ai dus dupa inceperea vietii sexuale ar fi descoperit-o. Totusi, e bine sa incepi cu un examen ginecologic complet insotit de test Papanicolaou si test de secretie. Daca totul e ok, atunci incercati sa folositi o vreme un lubrefiant pe baza de apa de la farmacie. Sa stii ca nu lungimea preludiului conteaza cel mai mult, ci starea in care te aduce. Uneori esti perfect pregatita dupa un preludiu de doua minute, alteori nici dupa 30 de minute nu esti pregatita pentru penetrare.

| Farcas a răspuns:

Incearca sa fi mai relaxata inainte de inceperea preudiul si foloseste un lubrefiant. Daca durerea aceasta continua sa apara, du`te la medic pentru un consul, ar putea fi mai multe cauze.

| yanny`s a răspuns:

Incearca cu un preludiu mai lung, sa te umezesti mai tarelaughing

daca tot te doare, mergi la un ginecologtongue

| crysty08 a răspuns:

Nu stiu sincer intreaba fetele sau un specialist!

| blonduu a răspuns:

Nu cred ca e vorba de infectie atata timp cat simti durerea doar la inceputul actului sexual! Pussycat'ul tau nu este destul de dilatat la inceput si e firesc sa simti un mic discomfort.