| Diannaa148 a întrebat:

Buna...mie de obicei imi venea menstruatia pe data de 29, la sfarsitul lunii si se termina pe 4-5..in luna iunie spre iulie mi-a intarziat 2 saptamani, mentionez ca pe 5 iunie am avut contact neprotejat iar urmatoarele protejate, intr-un final mi-a venit pe 14 iulie, o fi doar o dereglare? (Nu am niciun simptom, greata varsaturi sau sangerari)..multumes

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Eu am avut 2 sarcini total diferite una de cealalta.
Una cu voma si stari de rau, pe toata perioada sarcinii, inca de la inceput, iar a doua sarcina extraordinar de usoara, fara nici un fel de simptom, greata, voma sau alte probleme.
Sangerarile nu sunt normale in sarcini, ele apar extrem de rar si atunci trebuie sa te prezinti la medic, fiindca ceva nu este in regula.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si noi cum am putea stii de ce ti-a intarziat tie.
Mergi la un consult ginecologic si vei afla, ori fa un test de sarcina.
Sunt sarcini care nu au chiar nici un simptom, nici greata, nici varsaturi si nici sangerari.

| Diannaa148 explică (pentru Violleta2022):

Nu stiam ca unele sarcini nu au simptome si sangerari, de aia am si specificat si credeam ca mai sunt fete de au patit asta?‍♀️

| Diannaa148 explică (pentru Violleta2022):

Mi am facut testul, a iesit negativ. Se pare ca a fost doar o dereglare

| Violleta2022 a răspuns (pentru Diannaa148):

Eu am avut 2 sarcini total diferite una de cealalta.
Una cu voma si stari de rau, pe toata perioada sarcinii, inca de la inceput, iar a doua sarcina extraordinar de usoara, fara nici un fel de simptom, greata, voma sau alte probleme.
Sangerarile nu sunt normale in sarcini, ele apar extrem de rar si atunci trebuie sa te prezinti la medic, fiindca ceva nu este in regula.