| EdiC a întrebat:

Buna mie imi place de o fata (o iubesc de nu mai pot) care imi este foarte buna prietena si eu vreau sa stau cu ea dar mi-e rusine sa intreb pentru ca mie foarte buna prietena si nu vreau sa stric si prietenia asta... cum imi pot da seama daca ma place?

3 răspunsuri:
| Lorena7712 a răspuns:

Buna.
Daca traiesti cu teama ca te va respinge, n-o mai fa! Trebuie in primul rand sa fii curajos. Apoi nu mergi la ea direct si ii spui " Stii mie chiar imi place de tine. Ce zici, ne combinam?!" Noo maaanstraight faceoh go on. Spune-i asta in mod subtil, comporta-te frumos cu ea, fa-o sa rada ( fetele adora asta la un baiat ). Stai si pe langa prietenele ei insa nu le da mai mare importanta lor decat ei! In felul asta poate poti afla de la ele cate ceva despre ea!
Sper ca te-am ajutat.

| Roxaname a răspuns:

In primul rand trebuie sa iti faci curaj sa ii spui ca orice ai spune daca refuza sa ramaneti prieteni si sa nu se schimbe nimic iar dupa acea ii spui asa ca pentru ea simti ceva mai mult decat o prietenie si ca vreti sa fiti impreuna ca ti la ea si ca chiar o iubesti numai asta poti sa iti spun succes!happy fundita

| Craciun_Andreea_1993 a răspuns:

Buna!
Pai pentru inceput daca o fata te place iti dai seama din comportamentul ei cand e cu tine, adica, daca este rusinoasa cand e cu tine, este unul din semnele ca te place! daca se comporta normal ca si cum ati fi doar prieteni si nu sunt sanse sa existe ceva intre voi, atunci fa-o tu sa te placa, dar nu fa gesturi stupide gen sa te imbraci la 4 ace sau sa te schimbi cu totul...fa-o sa rada, acorda-i atentie, fa-o sa creada ca poate avea incredere in tine!
Iar in al doilea rand, cand vezi ca ea are incredere in tine, o poti intreba subtil daca..crede ca esti dragut, vezi ce parere are, si apoi intreab-o daca vrea sa aveti o relatie.
Bafta! sper ca te-am ajutatwinking