| Lalylau a întrebat:

happy Mie imi place de un baiat dar el este impreuna cu prietena mea cea mai buna. Ea il pace chiar foarte mult dar el nu o place. Si el mereu imi spune "cumnatsica" si eu lui "cumnatsel". Vorbim foarte multe dar nici el si nici prietena mea nu stie ca il iubesc.Mereu cand m-a intreaba cineva daca il iubesc spun ca "nu" pentru ca daca spun "da" toti incep sa vorbeasca aiurea. Seara noi jucam "Adevar sau provocare" si intr-o zi un baiat i-a dat o provocare ca sa m-a sarute pe obraz a stat ceva timp pe ganduri pentru ca prietena mea nu era atunci cu noi si deodata m-a sarutat pe obraz. Un timp am ramas straight face. Dar mai incolo si eu am primit aceeasi provocare si am spius ca nu. A doua zi iarasi am jucat si a primit aceeasi provocare dar atunci era cu prietena lui si a zis ca "nu". Chiar nu stiu ce sa fac il iubesc chiar de mult timp si cu mine chiar vorbeste chiar mai multe decat cu ea. Dar el nu vrea sa se desparta de ea chiar daca nu o iubeste si ea stie acest lucrusi cand ai spun ceva spune ca imi este ciuda. Cum sa-l fac sa se indragosteasca de mine si sa se desparta de ea? Safiu nepasatoare sau atunci cand mai jucam ceva sa-l sarut si sa nu mi spun "nu"... Funda+vot...

Răspuns Câştigător
| ESilviu a răspuns:

Bună,
Ţinând cont că ai 22 de ani mă bag şi eu cu o părere. Îţi spun cum văd eu lucurile iar tu tragi concluzii, bune sau rele nu contează...
În viaţă nu contează nimeni mai mult decât tine, ceea ce simţi tu e cel mai important, încearcă să-ţi formezi un caracter bazat pe ceea ce vrei, simti sau gândeşti, încearcă să te ajuti singură şi să-ţi mulţumeşti ţie nu diviniţăţii pentru ceea ce faci, câştigi sau pierzi... prietenia e o chestie relativă, astăzi îţi este ea prietena cea mai bună, dar dacă mâine ai să-l accepţi crede-mă că îţi vei găsi altă prietenă dacă ea nu înţelege şi nu vede raţional realitatea, realitatea care spune că în viaţă fiecare e pentru el, doar religia sau lipsa de exprimare a adevărului despre ceea ce simţi, vrei sau gândeşti pot conserva caracterul unui om şi-l pot distruge...
Există tipe foarte draguţe care sunt mai retrase, ezită, şi băieţi care le-ar spune că le vor dar nu o fac de frică că nu au şanse să fie cu ele, deşi şi ele îi plac...

PS. Fă ce simţi, spune ce simţi, doar tu contezi...

Fiţi iubiţi.

6 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

What the **, cică să ai prieteni straight face

| MMadalina a răspuns:

Ai fi in stare sa-ti pierzi cea mai buna prientena pentru asa zisa "dragoste " pe care ii o porti iubitului ei? Trist, trist.

| FollowTheLight a răspuns:

Daca vrei sa ii faci asta prietenei tale ar fi un gest foarte urat.Adica da.Il poti face sa se desparta de ea, poti fi fericita cu el si chestii de astea, dar poti sa iti iei adio de la prietena ta.Nu cred ca te-ar putea ierta vreodata pentru asta. Poate ca il placi, poate si el te place, dar nu are sens.Ar trebui sa il uiti fiindca NU e al tau. Tipu' e deja cuplat, si pe langa asta si cu o prietena.De ce nu iti cauti tu pe altcineva si o lasi pe prietena ta sa fie fericita?happy Ar fi mult mai simplu.

| h3r a răspuns:

Buna. Bravo pentru ca ai refuzat acel sarut! Tu iti dai seama cum s-ar simti prietena ta daca ar stii ca l-ai fii sarutat? Uita de el, nu te intereseaza relatia lui cu prietena ta! Daca zici ca nu o iubeste si totusi sta cu ea, iar in acelasi timp se da asa la tine, nu are rost, trebuie sa-ti dai seama clar ca e un mitocan. Nu e de voi, nici de prietena ta. Pana la urma ea o sa pici de fraiera, din cauza voastra!
Nu te baga in relatia lor chiar daca il iubesti, el daca o sa o lase pe respectiva si o sa aiba o relatie cu tine nu va tine mult. O sa te lase asa cum a facut si cu ea iar tu o sa suferi cel mai mult. Vei raman si fara iubit si fara prietena ta cea mai buna care ti-a fost alaturi mereu. SI inca ceva, ti-ar place ca prietena ta cea mai buna sa-ti fure iubitul? Cum ai reactiona? Gandeste-te la asta!
Nu face o prostie pe care ai putea sa o regreti intr-un final.

Take care draga mea.

| elenusa12 a răspuns:

Sarutal, mare chestie, ii spui prietenei tale ca este doar un joc si ca nu se va intampla nimic, asa o sa vezi si daca te place. Mai bine nu il face sa se desparta de ea pentru ca el poate oricandsa se desparta si de tine si ramai si fara prietena si fara iubit, iubit poti sa iti faci si alt baiat, dar prietena nu o so poti inlocui.

| irinushu a răspuns:

Gandeste-te bine daca il iubesti cu adevarat sau doar te simti bine in compania lui, adica un simplu prieten. Incearca sa observi alti baieti de care poate o sa iti placa mai mult.
Ar fi foarte urat sa il faci sa se desparta de prietena ta. Dar daca tu ai fi in locul ei, ti-ar place sa iti ia prietena iubitul?