| KillerWillBeBack a întrebat:

Fundita! Am aflat ca un baiat ma place acum 5 zile. Chestia este ca mi-a placut de el si i-am zis acum 2 ani si am fost impreuna dar ne-am despartit. Il urasc atunci cand zice "M-au placut si X, W si tu ". De atunci suntem doar prieteni. El se poarta dragut cu mine, ma conduce pana acasa si ma suna mereu pentru orice fleac(un exercitiu usor de care sunt sigura ca stie). Vineri ne jucam cu toti "Adevar sau Provocare". Un coleg l-a provocat sa ma sarute pe obraz. Nu a refuzat din prima, dar a vrut sa le asculte si pe celelalte. M-a sarutat si sincer n-am stiut cum sa reactionez. M-am stres asa cum fac si celelalte fete dupa o asemenea provocare. Noi vorbim foarte deschis si are incredere in mine. El a fost impreuna si cu alte fete. Dar cand mergeam spre casa, s-a intalnit cu una din "iubitele" lui si nici nu a salutat-o. Vineri cand am venit de la Muzeu(am fost cu clasa), mai multe fete mi-au spus ca ma place si eu voiam sa aflu. El este un baiat glumet si mi-a luat geanta. I-am spus ca daca nu mi-o da inseamna ca m-a place. Una-doua, mi-a zis ca ma place. Si cum sunt eu mai sireata de fel, i-am zis ca-si bate jocde mine cu chestia asta. Mi-a zis sa ma uit in ochii lui, si nu stiam ce sa cred. De atunci nu am mai vorbit. Il vad des pe messenger si am vrut sa inceapa el sa vorbeasca cu mine. Dar nu s-a intamplat. Dar mie imi place (un pic) de altcineva. Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| ladyMillion a răspuns:

happyheyhappyfleacuri de adolescenti! ca doar cu totii avem, am avut sau vom avea parte de toate acestea! E o mica criza de moment, te-ai obisnuit probabil sa te bage in seama, sa faca pe interesantul cu tine, iar acum esti trista pur si simplu ca a lasat-o mai moale cu chestia astahappytoti baietii au crizele lorlaughingniciodata noi fetele nu o sa-i putem intelege; tu clar te gandesti la el mai mult decat la acel baiat (de care iti place un pic)Acuma eu nu o sa pot sa-ti spun du-te si sari in bratele lui, sau ignora-lhappyTu trebuie sa faci exact ceea ce simti tu si ceea ce crezi ca este bine; daca iti place de el poarta-te si tu frumos cu el da-i de inteles ce simti dar nu fi foarte evidenta si nu da dovada de obsesie fata de el caci se va plictisi repede. E ok daca te mai saluti si tu din cand in cand cu el pe mess, dar nu tot timpul ca dupa aia se invatalaughing)

| AlexaGabriela a răspuns:

Daca e un baiat bun nu-i da cu flit poarta-te frumos. Daca e mistocar poartate ca el.

| Sokeeu a răspuns:

Sau ii zici ingg ingg (in gatu m-ati du-te de aici ) rolling on the floor