| PanaDeIdei a întrebat:

Am o poveste lunga dar sper sa aveti rabdare sa o cititi.De ceva timp am inceput sa vorbesc mult, muult mult cu un baiat pe care il plac. Eram si inainte prieteni, dar nu vorbeam atat de mult. Imi trimite mereu mesaje, ma intreaba ce fac... ne jucam adevar si prov (prin mesaje). Vorbim absolut despre orice. M-a intrebat acum cateva zile daca l-as lasa sa imi puna mana pe fund si alte chestii d-astea... straight face. El s-a despartit acum 2 saptamani de prietena lui, dar si cand era cu ea incerca sa ma faca geloasa si imi mai povestea de ea. Acum imi mai spune de alte fete.Toti prietenii nostri ne intreaba de ce nu le-am spus ca suntem impreuna, sau alte chestii, ca se vede ca ne placem unul pe altul. Faza e ca ieri a primit o provocare si a avut de ales intre sa ma sarute pe mine si sa sarute o alta fata mai fraiera, si a refuzat provocarea straight face. Apoi a mai avut una intre sa imi puna mie mana pe fund si ei, si a ales-o pe ea. Nu stiu ce sa mai cred straight face La alt joc a avut de ales intre mine si o fata naspa si a spus "numai de al naibii o aleg pe ea". De ce face asa? sad Chiar credeam ca ma place sad si eu tin la el f mult.

Răspuns Câştigător
| KeporLove a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci grij sau sa te "oftici" pe acea fata sau pe el. A fost o provocare (un joc), nu trebuie sa fi geloasa din ori ce chiestie "minora" adica sa iti fie ciuda. El pastreaza ce e mai bun pentru tine de aceea nu vrea sa isi faca remarcate "sentimentele" ce le are pentru tine. poate e mai timid baiatu si vrea sa faca aceste lucruri cand sunteti doar aman 2. Sper ca ti-am fost de folos

2 răspunsuri:
| Stassy a răspuns:

Ma,ce baiat nesuferit...
Uite, da'l in masa.Nu cred ca ala e chiar iubirea vietii tale.Asa ca mai lasa'l k exista multi baieti mult mai buni decat acela.
Sau daca tie CHIAR iti place de dansul, ei mai iggnora'l umpic.Fii rece.Sa vezi daca el chiar tine la tn.Doar esti fata.Arata'i k si tu poti sa'l refuzi asa cum o facut el.

| Kirall a răspuns:

Am doua variante:
a) vrea sa te faca geloasa ca sa vada daca il placi
b) ii place de tine doar ca prietena, nu ca iubita.