| m@ri@ a întrebat:

mie imi place de un baiat si nu stiu cum sa il fac sa ii atrag atentia.eu sunt la o scoala iar el la alta scoala.in unele zile ma duc pe la el la scoala sa joc baschet.ma mai duc cu o colega. iar el vine cu un baiat. facem echipe de o fata si un baiat. iar el alege sa fie in echipa cu mine.intr-o zi o fata a strigat in gura mare"ce faci ai venit dupa baiatul pe care il plac(x)". iar eu am lasat capul in jos.si el a inceput sa rada.si am ras si eu.si cand dadeam la cos imi spunea "hai (un alint)". am id-ul lui de mess dar nu stiu ce sa ii zic.as vrea sa ii spun ca il plac dar sunt cam timida si imi este frica sa nu spuna la toata scoala ca il plac si sa rada colegii de mine.cum pot sa il intreb daca ma place? cum ii spun?

7 răspunsuri:
| Bianca_3626 a răspuns:

Dar de unde stii tu ca nu te placehappy

poate ca simte si el ceva pentru tine. OK. exista sanse si sa fi batjocorita dar asta nu te va impiedica sa treci mai departe.Hai fii tare Incercarea moarte nare.Merita sa incerci. DACA va zice la toata scoala ce-ti pasa tie.Nu e o rusine sa iubestiwinkingvei vedea nu va rade nimeni:0
si daca acest baiat va spune inseamna ca e un mare nesimtit si merita sa treci mai departe.
Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa afli mai multe despre el, flirteaza si nu-l mai baga in seama. incearca sa intarzii mult de la meciul de baschet ca el sa se intrebe "unde o fi?", "ce face? nu mai vine?"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt baiat si cred ca te place daca aliatul acela ti-a zis ca are adresa e un prieten bun de a lui si baieti sunt mai timizi ca fetele deci daca esti si u timida iai adresa de mess si il iei cu lugu lugi si la un moment dat il interbi doare nu e sfarsit de lume! Si eu acum incerc sa ma pun co o colega ca sunt nou in clas!>>>>>.>>>>>.>>>>>>>>.>>>>>>>>>.>>>

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nsh ce sa spun

| PastilutaExti a răspuns:

Intreba-l pe ocolitelaughing spune-i ceva de genu: hei...scz am o intrebare tie tiar place o fata cam ca mine>?/ si vezi ce spune

| Adinutss` a răspuns:

Helou!
ar trebui sa ii spui dar depinde de persoana
si mie mi. a plc de un baiat(x) i.am sp si a 2 a zii stia toata cls, dar acum imi plc de alt baiat(y) i.am spus si lui si nu a spus la nmn deci depinde.
ai grija data viitoare cui ii spui pentru din cauza altui baiat a aflat toata cls ca mie imi plc de (y).
incearca sa vorbesti cu el pe mess, intreaba. l de cine ii plc si poate iti spune ca de tine dca iti spune de cine clar. nu te plc, iar dca o da pe cotite exista sanse

| Adinutss` a răspuns:

Are dreptate
ツBia★