| m@ri@ a întrebat:

mie imi place de un baiat si nu stiu cum sa il fac sa ii atrag atentia.eu sunt la o scoala iar el la alta scoala.in unele zile ma duc pe la el la scoala sa joc baschet.ma mai duc cu o colega. iar el vine cu un baiat. facem echipe de o fata si un baiat. iar el alege sa fie in echipa cu mine.intr-o zi o fata a strigat in gura mare"ce faci ai venit dupa baiatul pe care il plac(x)". iar eu am lasat capul in jos.si el a inceput sa rada.si am ras si eu.si cand dadeam la cos imi spunea "hai (un alint)". am id-ul lui de mess dar nu stiu ce sa ii zic.as vrea sa ii spun ca il plac dar sunt cam timida si imi este frica sa nu spuna la toata scoala ca il plac si sa rada colegii de mine.cum ii pot spune ca ii plac? ar fi mai bine sa ii zic in fata sau pe mess?

5 răspunsuri:
| cinevainpanamea a răspuns:

In fata.
pune`o pe prietena ta sa vorbeasca discret cu el, ca din cate vad si el te place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Offf, pe mess si cele ofticate rad de tine ca ei nu au avut curaj s-ai zica ca il plac asa ca spune-i p mess mult mai bine si spune-i ce simiti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ar fi mai bine sa ii zici pe mess

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut Maria. poate nu sunt eu cea mai buna pentru a da sfaturi, dar totusi iti voi spune parerea mea.Consider ca mai bine ar fi sa nu-i spui nimic, deoarece s-ar putea ca el sa pune pe primul plan prietenii si sa te ia in deridere spunindule despre sentimentele tale. Daca intr-adevar ii place de tine el iti va marturisi sentimentele lui...doar e baiat, ar trebui el sa faca primul pas. Te inteleg perfect deoarece si eu am avut o situatie similara. Sper sa te ajut cu sfatul meu.Succes

| Mingotogo a răspuns:

Sincer sa fiu. daca estu timida mai ok e sa ii spui pe mess. cine o sa rada de tine? cei gelosi poate,, nu iti face griji de asta. fa ce crezi ca e mai bine. sfatul meu e sa ii spui ce simti!