| anonim_4396 a întrebat:

Nici nu stiu cu ce sa incep, as vrea sa aflu ce parere aveti...imi place un tip (mai retras,sensibil). Totul a inceput acum cateva luni cand ne-am intalnit in parc. Am aflat ca tot intreba de mine, s-a interesat cum ma numesc si mi-a dat add pe fb., mi-a atras atentia si cu timpul a devenit ca o "prioritate" pentru mine. Dupa ce i-am dat accept ma asteptam sa imi spuna ceva, sau sa imi dea un like ceva,dar nimic (in afara de un like pe care l-a dat la o poza care mi-a fost postata pe wall de ziua mea, ca urmare a trebui sa dea scroll pana a ajuns la poza aia pentru ca era postata de vreo 3 saptamani). Vazand ca nu spune nimic, i-am scris eu ceva pe fb dar fara sa stiu ca e plecat in vacanta si cand s-a intors din vacanta a vazut ca i-am scris,deci nu mi-a mai raspuns dupa atata timp. Am fost plecata si eu in vacanta si in tot acest timp el tot a intrebat de mine. Acum am ajuns in punctul in care nu mai stiu ce sa fac, imi place foarte,foarte mult dar nu stiu ce sa fac; poate am interpretat eu gresit (dar atunci intervin intrebarile " de ce a tot intrebat de mine? / de ce mi-a dat add/ de ce vine pe unde merg eu / de ce nu isi ia privirea de pe mine atunci cand ne intalnim prin parc (suntem vecini de bloc).), am 18 ani, si marturisesc ca pana acum nu mi s-a mai intamplat sa imi placa cineva atat de mult. Singura chestie pe care o numesc eu "greseala mea " este ca o data i-a spus unui prieten comun sa ma cheme in parc atunci cand erau ei, iar eu nu am mers pentru ca erau cam 15 baieti acolo si eu cunoasteam doar 1 din toti... poate crede ca sunt fitoasa/increzuta dar nu am avut curajul necesar ca sa merg acolo.As vrea sa ma ajutati cu niste pareri/sfaturi, va multumesc foarte mult.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

La cei 18 ani ai tai trebuie sa accepti si idea ca el nu este inca interesat de tine: altfel, incerca si el sa te bage in seama, asa cum face orice baiat caruia ii place de o fata.

Răspuns utilizator avertizat
| NewTerminator a răspuns:

Mai ia legatura cu el.

Sau poate e vreun peevers descreierat ceva.

Normal ca nu tia mai raspuns dupa mult timp. Poti sa ii mai scrii, sau poti sa intri sai dai like la o poza 2, ceva mai vechi. Likeul lui a fost pentru ca a intrat la tine le profil. Scrollul se incarca doar pe 24 sau 48 de ore, dar nu mai mult. In niciun caz 3 saptamani.