| Miki331 a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep. Am fost cu el mai mult timp,dupa care usor, usor s-a indepartat pana a pus punct relatiei! Ne-am despartit de aproape 4 luni,iar eu sufar foarte mult. Simt ca am cedat,il iubesc mai mult ca pe mine. Ideea este ca noi am ramas prieteni,deoarece avem toti prietenii comuni,inca umblam impreuna si chestii de genul. Am incercat sa vorbesc cu el despre asta,dar mereu nu raspunde sau evita subiectul. Numai stiu ce sa mai fac,sufar prea mult,il iubesc din toata fiinta mea,zambetul lui,chipul lui,tot ce e legat de el ma face sa-l iubesc mai mult pe zi ce trece sad. Pur si simplu numai pot! sad. Au incercat si prietenii sa vorbeasca,cu el dar se face ca nu aude si lasa capul in jos,sau raspunde ca el nu isi poate calca pe orgoliu straight face. Va rog frumos spuneti-mi ce sa mai fac deoarece am cedat. Nici lacrimi numai am,el e tot pentru mine! E aerul meu, e tot.Dau funa!

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E greu sa uiti dar macar incearca, baiatul te evita, nu te mai vrea, arata-i ca nu suferi din cauza lui si fa-ti un alt prieten

| Ofiintă a răspuns:

"Nu lasa pe cineva sa devina totul pentru tine, pentru ca atunci cand va pleca, vei ramane fara nimic!" Aceeasi situatie, dupa parerea mea exagerezi, oricat de indragostita esti, trebuie sa te abtii deoarece pari putin cam obsedata de acea persoana.
In locul tau, mi-as vedea de treaba cu altcineva, e foarte greu sa gasesti pe altcineva pe care sa-l placi dar ai putea sa-i faci in ciuda, sa-i demonstrezi ca poti trece peste.
Fii tare, daca lui nu-i pasa, nu are niciun rost sa te ti dupa el, mult mai rau faci, se va indeparta mult mai mult de tine.
Tu n-ai pierdut nimic pentru ca el nu te iubeste, el in schimb a pierdut o persoana care il iubea.
"Mai are balta pesti", ei bine niciodata nu se stie ce va aduce viitorul, dar nu fa aceesi greseala pe care am facut-o si eu, nu mai puteam de dorul unei persoane si am cersit dupa atentia lui exact ca si o obsedata.
Pentru ca nu meriti sa te umilesti in fata lui, tu esti pe primul loc!
Numai bine!
pa, pa

| Miki331 explică (pentru Ofiintă):

Nu ma umliesc din fata lui happy,sunt mereu cu zambetul pe buze, plang cu zambetul pe buze daca pot sa spun asa, si ideea este ca el a devenit totul pentru mine, m-ar certat cu toata lumea pentru el, chiar si cu mama.

| Lexiiii a răspuns:

El e foarte indiferent cand vine vorba de tine. Daca a pus capat relatie si nici nu mai vrea sa vorbeasca despre asta inseamna ca nu te mai iubeste. Asa vede el ca e cel mai bine. Au zic ca ti-ai jucat rolul ai incercat sa repari ceva, si e clar ca nu sa putu. Nu te mai consuma tine capul sus. Poate o sa isi dea seama mai tarziu. Stiu ca doare am trecut prin "n" relati din care si acum mai sufar, si de fiecare data mi-am spus "el e diferit o sa fie alfel cu el" si mereu m-am inselat. Incearca sa nu te mai gandesti la el si la cat de bine era. Trebuie sa il uit. Impune-ti asta.
Incearca sa vorbesti cu alti baieti si sa descoperi alte lucruri care nu te mai fac sa te gandesti la el. Lasa-mi mesaj pe privat daca vrei sa mai vorbim.

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Cred ca e greu sa asculti sfatul pe care ti-l dau dar ar trebuie sa mai astepti. Ai vazut si tu ca ai incercat, prietenii vostrii de asemenea au incercat sa poarte o discutie cu el pe tema asta dar el nu a comentat nimic. Ar trebui sa il mai lasi putin. Au trecut 4 ani si lucrul care ti-a facut rau in tot acest timp a fost faptul ca ai continuat sa il vezi si de aceea nu ai reusit sa il uiti. Nu ai cum sa treci peste o perioada grea daca vei continua sa mergi inainte si sa privesti inapoi. Tu vrei sa te impaci cu el si ai face orice pentru asta dar nu il poti obliga. Mai mult decat o discutie cu el, nu poti face. Si ar trebui sa lamurti lucrurile cat mai repede pentru ca deja au trecut 4 luni iar sentimentele tale au ramas aceleasi.

| YoCookieMonster a răspuns:

Si eu m-am despartit de curand de un baiat, imi lipseste foarte mult sad
Bine, presupun ca e baiat mare si nu se poarta copilareste...Fii atenta:Vorbeste in privat cu el, nu de fata cu toti prietenii vostri. Spune-i ca il iubesti foarte mult, ca e totul pentru tine etc. El va intelegewinking
Eu m-am despartit de un baiat acum 2 saptamani dupa o relatie de vreo 9 luni.
Am vorbit matur cu el,i-am spus ca eu sufar mult dupa el,si ca mi-e dor de clipele petrecute impreuna,si el a inteles.El mi-a spus ca inca tine mult la mine, dar a zis ca e cuplat deja cu una.Mi-a spus ca ma iubeste mult, si ca s-ar putea desparti de ea pentru mine...Dar eu nu vreau, dupa ce m-a inselat, nu mai am incredere in el.Si mai ales,de ce sa o raneasca pe biata fata pentru mine?!
Fa si tu asa, tratati problema ca atare, vorbiti intre patru ochi civilizat si matur, si va veti da seama amandoi ca inca tineti mult unul la celalalt love struck
Dar daca va iubeati asa de mult, de ce v-ati despartit? thinking

| Miki331 explică (pentru YoCookieMonster):

Eu una il iubesc enorm, el a decis sa ne despartim deci nu stiu cata iubire este din partea lui. Si noi am fost 6 luni impreuna si imi este foarte greu. Plus de asta am incercat sa vorbesc cu el intre 4 ochi, dar evitastraight face.

| YoCookieMonster a răspuns (pentru Miki331):

CE nesimtit! straight face Inseamna ca din pacate nu se maturizeaza deloc... -.-
Baietii sunt asa de imaturi cateodata...Mai mereu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii fata care e indiferenta arata-i ca esti o fata independenta ca n-ai nevoie de un baiat ca sa fii fericita, daca iti vei da toata ziua cu capul de pereti pentru el iti pierzi din start rolul de femeie chiar daca esti fata si faza cu capu si peretele e zisa la misto ca sa spun asa

pe baieti ii doare ca sa spun asa sa vada ca noua ne merge bine si fara ei si totusi cand il mai vezi uitate asa un pic frumos la el apoi i-ati privirea..joaca si tu la fel caa el, el e orgolios fii si tu.am incercat si eu si totusi vedeam prin orgoliul lui ca totusi incepea sa aiba regrete...plus ca s-a intamplat sa fiu cu cel mai bun prieten al lui care tot el ne-a despartit dar pe langa asta celalalt m-a mintit asa ca era ceva gen razbunare pentru amn2 pana la urma stiu intr-o vreme ziceam ca e gresit ce fac dar pana la urma n-a fost chiar asa..capul sus fat-o nu mai fii asa pesimista la mine a trecut 1 an aproape pana s-a reintors asta din cauza distantei....plus ca eu pana la urma nici nu l-am acceptat si chestii. dupa a avut o relatie iarasi vrea sa se reintoarca trebuie sa faci in astfel ca nu iti pasa si totusi pe cealalta parte sa-i dai de inteles ca esti in stare sa-i mai acorzi o sansa :*

| Miki331 explică (pentru anonim_4396):

TotEuuuuuuu nu e ideea de imbracaminte si nu stiu ce..cine te iubeste, te iubeste indiferent de cum arati, si machiata si nemachiata, si cum esti happy. Si nu vreau neaparat sa ma impac cu el straight face. Vreau sa il uit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Miki331):

Nu e ceva de care ar trebui sa uiti neaparat, crezi tu ca asa mai bine?
crede-ma ca nu... exact asa s-a intamplat si la mine la inceputu unei relatii sa indepartat incet incet pana ne-am despartit si tot el s-a intors la mine...chiar daca e sa-l uiti pentru o perioada cand va vrea sa vorbeasca tu tine n-o sa mai fie asa apoi mi-am dat seama ca era iubire adevarata fiindca ne-am mai despartit o data asta dandu-i eu papuci.din alte motive ca ti-am spus ca e poveste lunga si tot el se intoarce la mine si e si foarte orgolios pe langa asta.dar de ce sa nu te bucur daca inca se mai poate?
si in legatura cu imbracamintea crede-ma ca asta nu conteaza atata timp cat esti imbracata decent si esti ingrijita nu mai conteaza ce haine sunt ca-s de fita sau nu..pana la urma daca sunt sentimente adevarate ii va fi dor de zambetul tau etc etc.

| Miki331 explică (pentru anonim_4396):

Da,stiu ca nu este ideea de imbracaminte, asta am incercat sa ii spun tipei de mai sus care imi zicea sa ma imbrac nu stiu cum happy. Cine te iubeste, te iubeste indiferent de cum arati.

| ElenaElenaPiscupescu a răspuns:

Si eu am patit la fel. Am fost despartiti o luna dar pe urma ne-am impacat... Uite, imbracate mult mai ok decat te impraci, fa-ti parul super ok si fa-te mult mai frumoasa decat esti sa fi perfecta si o sa vada ce-a pierdut happy

| AleexaIoana a răspuns:

Sti cum se spune daca doua persoane sunt destinate sa fie impreuna vor fi..mai devreme sau mai tarziu, daca el este pentru tine se va intoarce singur fara ca tu sa te dai peste cap daca nu, inseamnca ca n-a fost sa fie. Trebuie sa fi puternica nimeni nu e de neinlocuit...