| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Nu gasesc nici o fata care sa-mi placa adica toate fetele de la mine din clasa ori fumeaza ori sunt proaste ca noaptea ori sunt maro fitoase iar celealte din alte clase tot la fel cam toate le pasa cum arati si nu ma place nimeni va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te gandesti ca nimeni nu este perfect! din cate vad tu vezi defectele din prima, nu incerci sa cunosti persoana cum este ea cu adevarat, de ce o duce capul si ce inima are!
Uita-te prima data la tine in farfurie, dupa in farfuria celorlalti! oare tu esti perfect? oare ceilalti te vad perfect?
Incerca sa gandesti astfel despre persoanele din jurul tau, sa vezi lumea cu alti ochi dupa aia stai linistit va aparea si persoana care iti va umple sufletul!
Succes!

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca tu ai fi perfect,te-am cunoaste toti,ai fi si unicul om perfect de pe pamant.
Inceteaza sa judeci si realizeaza un lucru simplu:la suprafata,toate fetele par o apa si-un pamant,fiecare incearca sa para mai grozava, mai fitoasa si mai teribila decat alta.
Tu cate ai incercat sa cunosti cu adevarat?
Fii mai modest, mai zambitor si mai prietenos.
Si te vor placea toate.
Altfel, e si singuratatea o optiune, dar vad ca nu-ti prea convine...

| mona a răspuns:

Toate se intampla la timpul lor, mai ai putina rabdare...

| Ioana2518 a răspuns:

Gandeste-te ca poate nici tu nu esti pe placul tuturor, toti avem vicii, defecte puse in vedere de alte persoane. Si daca sunt mai prostute..cauta-ti una in zodia gemeni, ele sunt mai mature.tongue

| RAY a răspuns:

O fata se uita la fizic tau, comportament sau banii, in principu banii conteaza

| Azµre a răspuns:

Caută din afara școlii! Sau alegeți o așa zisă tocilară care de fapt este fata de rând, cea mai simpatică și cea mai iubitoare!

| Felys a răspuns:

Inseamna ca nu e nimic de capul tau, ramai un obscur

| Swal a răspuns:

Mai amice, dar esti cam pretentios tu.

| OodanteoO a răspuns:

Ma eu nu iti voi spune ca alti :,, Du-te la una dintre ele, sarutale, fi dragut.Nu mane daca nu iti place nu iti place te bagi pe alte fete din alta scoala si sper sa nu te duci la alea cu, curu mare si mintea mica

| HELLBOY32 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa ai prietena de la tine din clasa, cauta alt undeva big grin