| iAngel a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru, o sa fie mai lung de citit, dar daca puteti sa ma ajutati va rog sa o faceti.

A inceput sa imi placa de o fata, suntem clasa a 10a, sta cu mine in banca, eu sunt nou in liceu, si m-am imprietenit cu fetele din clasa, adica ele ma cheama unde vor ele sa se duca, imi spun ca eu sunt genul de baiat care nu prea se gasesc, care sa iubeasca cu adevarat, care stie cum sa vorbeasca, si toate ma iau in brate, colega de banca vrea mereu sa stea in bratele mele, iar eu o las, pentru ca, cum am spus imi place de ea, dar imi este frica sau rusine nu stiu sigur, de a nu fi respins daca ii spun ca o iubesc, ea este intr-o relatie cu cineva, dar am intrebat-o daca tine la acel baiat si a zis "oarecum" adica nu stiu ce vrea sa insemne asta. dar ma place fata aia oare? Nu imi spuneti sa ii spun ca imi place de ea, pentru ca nu o voi face, imi este rusine sau am frica aceea de a nu fi respins, simt ca este fata potrivita pentru mine, ziua mea este pe 20 octombrie si am invitat-o si a spus ca vine cu drag, cateva sfaturi ce as putea face? Imi place de ea, pur si simplu cand sunt langa ea ma simt mult mai bine si mai fericit, ea fumeaza, eu nu fumez, si mi-a spus o fata ca nu este potrivita pentru mine, dar eu i-am spus inapoi ca nu conteaza daca fumeaza pentru ca eu o iubesc mult, ce sfaturi imi dati?

11 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Mda nu ai cum s-o iubesti pentru. ca nici nu ai ajuns s-o cunosti ca lumea.NU mai spune-ti ca iubiti. pentru ca iubirea nu inseamna `indragostit / atractie` ceea ce simtiti vooi, nu este iubire la varsta voastra.Iti spun sa astepti sa o cunosti, este intr-o relatie, iti dai seama ca daca il va lasa pentru tine s-ar putea sa te lase si pe tine pentru altul>dar nu in ultimul rand, cel mai important este ca vei fi cu ea 4 ani de acum inainte.cum te vei simti? Daca nu va reusi `posibila relatie` sa o vezi zilnic timp de 4 ani si sa stii ca este o `fosta` poate vei ajunge sa suferi de pe urma ei, apai sa o vezi mereu, sau cine stie cu altul.Iti spun sa-ti acorzi timp de gandiretongue

| BlancaFantasma a răspuns:

Sta cu un baiat pentru care nu simte nimic,doar il iubeste "oarecum"? cum vine asta?(clar se foloseste de el)in plus fumeaza? nu stiu nu cred ca e fata potrivita pentru tine, nu semanati deloc, nu aveti puncte comune.sorry.

| ionutzul31 a răspuns:

Incercarea moarte n-are...go get her, big boy laughing
Baftawinking

| bebelotz a răspuns:

Sincer am citit intrebarea ta si apoi raspunsurile si nici nu mai stiu ce sa cred. In primul rand Lolly ei mai au 3 ani de scoala de aici inainte, bine asta in caz ca nu fac 13 clase, si mda ai dreptate tu ca daca ei vor fii impreuna exista riscul sa nu mearga si sa se desparta iar apoi va fi naspa sa se vada zi de zi la scoala stiind ca au fost impreuna si nu a mers, si eu am stat in clasa a 9 a cu un coleg de clasa si crede-ma ca si acum dupa 4 ani ca in prezent sunt a 12 a uneori nu mereu ma gandesc ca am fost cu el si ca este un fost de al meu laughing bine noroc ca eu am vrut sa ne despartim si ca nu l-am iubit ca altfel ar fi fost groaznic tongue
Asa cat despre intrebarea tipului eu zic sa te gandesti mai bine ce vrei de la ea, se poate sa fie doar un capriciu de inceput... eu zic sa-ti lasi timp si mai ales sa-i lasi ei timp sa se desparta mai intai de tipul ala ca mai apoi daca inca mai doresti sa ii propui sa fi cu ea, aaa si apropo eu zic ca atunci cand va fi timpul potrivit sa gasesti un moment in care esti doar tu cu ea si sa o saruti direct ( e mai frumos asa) si daca si ea iti va raspunde la sarut inseamna un da. Succes.

| blackangel95 a răspuns:

Cand o sa vina la ziua ta fa in asa fel incat sa fii singur numai tu cu ea si vorbiti despre asta spune-i k o placi daca n-ai curaj sa ii spui sarut-o ia-o prin surprindere si vezi cu reactioneza nu cred ca te va respinge...asa mi-a facut mie un baiat si dupa o zi dp ce m-a sarutat m-am indragostit de el si am devenit iubita lui. Funda?

| Rianana a răspuns:

Poate te place intreab-o

| abcdc a răspuns:

Poate ea asteapta acelasi lucru de la tine.sa-i spui ca o palci. poate si ea se teme de un refuz.nu te-ai gandit? eu zic ca tu ar trebui sa faci primul pas.parerea mea.ramane la latitudinea ta ce alegi. tinene la curent cu povestealove struck

| iAngel explică (pentru abcdc):

Adineauri m-a bagat in seama pe mess mi-a scris :*:*:*, am continuat si eu conversatia si i-am spus ca ies afara, ce a scris alexandra, imi este frica daca ma va refuza.stiind ca ma voi vedea cu ea in fiecare zi la scoala.este greu.

| abcdc a răspuns:

Esti barbat sau ce? eu din cate am inteles de la tine.cred ca te palce.happyparca ma vad pe mine.nu fii "prostut".du-te la ea si vb clar despre subiectul astahappytine-ma la curent cu povesteahappy

| abcdc a răspuns:

Tine-nelaughing

| baby123 a răspuns:

Offf poate ca te place dar fata aia a avut dreptate. NU E DE TINE. Am multe colege in clasa care au prieten dar stau toata ziua in brate la altii. Nu cred ca iti place sa fi folosit. Sunt si eu in aceeasi situatie. E (cred eu) genu de fata care ii place sa isi bata joc de alti. Inima o vrea dar de multe ori inima greseste. Nu ii spune nimic las-o sa stea la tine in brate si atat, asteapta sa se desparta de prietenul ei si apoi poti sa o intrebi daca ii place de tine sau sa ii spui tu ca iti place de ea. Ai grija ca fetele(unele) sunt foarte smechere, si se joaca cu sentimentele tale daca stiu ca le placiwinking