| iAngel a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru, o sa fie mai lung de citit, dar daca puteti sa ma ajutati va rog sa o faceti.
A inceput sa imi placa de o fata, suntem clasa a 10a, sta cu mine in banca, eu sunt nou in liceu, si m-am imprietenit cu fetele din clasa, adica ele ma cheama unde vor ele sa se duca, imi spun ca eu sunt genul de baiat care nu prea se gasesc, care sa iubeasca cu adevarat, care stie cum sa vorbeasca, si toate ma iau in brate, colega de banca vrea mereu sa stea in bratele mele, iar eu o las, pentru ca, cum am spus imi place de ea, dar imi este frica sau rusine nu stiu sigur, de a nu fi respins daca ii spun ca o iubesc, ea este intr-o relatie cu cineva, dar am intrebat-o daca tine la acel baiat si a zis "oarecum" adica nu stiu ce vrea sa insemne asta. dar ma place fata aia oare? Nu imi spuneti sa ii spun ca imi place de ea, pentru ca nu o voi face, imi este rusine sau am frica aceea de a nu fi respins, simt ca este fata potrivita pentru mine, ziua mea este pe 20 octombrie si am invitat-o si a spus ca vine cu drag, cateva sfaturi ce as putea face? Imi place de ea, pur si simplu cand sunt langa ea ma simt mult mai bine si mai fericit, ea fumeaza, eu nu fumez, si mi-a spus o fata ca nu este potrivita pentru mine, dar eu i-am spus inapoi ca nu conteaza daca fumeaza pentru ca eu o iubesc mult, ce sfaturi imi dati?

5 răspunsuri:
| NoName2105 a răspuns:

Ce dragut! happy
parerea mea e ca ar trebui sa lasi rusinea si frica deoparte, sa te imbarbatezi si sa o intrebi sincer, intr-un loc mai retras daca te place si daca ar vrea sa fie prietena ta.dar aigrija sa nu te influenteze si pe tine in privinta fumatului pentru ca s-a mai intamplat asta si cu un prieten de al meu.winking
succes la fete!hee hee

| FloriiDirectioner a răspuns:

Daca nu ai curaj, nu vei ajunge niciunde.macar incearac sa ii spui poate sentimentul e reciproc,incercare moarte n-arehappy.Dar eu cred ca orice fata ar vrea astfel de baait ca tine.(rar asa baietiibig grin), Glumeste cu ea, incearca u sa faci u primul pas ce domne esti barbatwinkingGasitiva subiecte comunebig grin

| darkgirl58 a răspuns:

Pai in primul rand nu trebuie sa iti fie rusine incerca sa te apropi mai mult de ea glumeste cu ea si nu o stresa prea tare astfel vei vedea daca te place sau nu dar ai si u grija cum te comporti adica incerca sa o complimentezi dar nu exagerat incerca sa vorbiti chesti de care este si ea interesata si poti gasi raspuns la toate intrebarile tale sper ca te-am ajutat

| DomnulNeexistent a răspuns:

Pai in primul rand este o lege nescrisa relatiile cu colegele de clasa nu sunt durabile,, in al doilea rand spune-i direct asa ii arati ca esti stapan pe tine iar atunci la ziua ta ar trebui sa ii zici,, foloseste alcool daca nu ai curajlaughing

| Anda003 a răspuns:

Buna! E foarte draguta povestea ta.Eu as zice ca este bine sa stai cu fetele si eu am un baiat in clasa care tot asa sta cu noi incearca sa stai mai mult timp pe langa ea si cum zici u ca vrea sa o tii inbrate este un bun inceput fetele nu se pun in bratele altcuiva asa aiurea doar daca acel baiat i se pare potrivit sau il place mai multe daca ai tel incearca sai trimiti un messaj pe numar privat scrii asa #31# si numarul ei si invit-o undeva fara sa-i zici cine esti poti sa scrii admiratorul tau secret si incearca sa ai mai mult curaj daca nu ai deloc inseamna ca nu exista cale ca sa o convingi sa fiti impreuna aaa si la acel messaj dai 2 -3 indicii cum ar veni numele meu incepe cu litera si sunt in clasa cu tine etc ca sa se prinda putin si ca sa nu creada ca cineva ii face feste mai vb pup paapaa