| raluk27 a întrebat:

Nu stiu cati dintre voi ati vazut filmul "Propunere indecenta", insa legat de subiectul acestuia: Daca o persoana v-ar oferi un milion de dolari in schimbul unei nopti (sex) cu iubitul/iubita/sotul/sotia voastra, ati accepta?

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Am vazut filmul de citeva ori si mi-a placut foarte mult.
Si povestea, provocarea, framintarea, dragostea si actorii, cam tot.

Daca tot ai pornit de la film, simplifici prea mult culorile. Milionul ala a fost ispita, e drept, dar a provocat un rubicon apoi. Si a aparut o alta dragoste, puternica, autentica, fara nici o legatura cu banii.

Primul final al filmului ar fi fost ca Demi si Redford ramineau impreuna, ca un nou inceput perfect autentic, chiar daca era creat dintr-o capcana a sentimentelor si moralitatii. Publicul insa nu l-a considerat " politically correct" si atunci a iesit finalul cunoscut- stas, sablon, american.

Nu stiu cum as fi raspuns la intrebarea asta acum 20 de ani ( de fapt stiu), dar acum as vedea intii un compliment pentru partenerul meu in toata povestea happy.

| Alexsiatit a răspuns (pentru michelia):

Daca ar fi fost dupa mine, raspunsul tau l-as declara ca fiind cel castigator!
Asa-i, de ce nu s-a gandit nimeni pana la tine sa vada "substratul" si sa gandeasca ca si tine si sa simta in o astfel de "propunere" mandrie pentru ca perechii sale i se aduce un adevarat compliment!(caere nu te poate decat bucura)
Asa ca din partea mea Michelia, esti aici, acum, pe "primul loc"!
Alexsiatat

| michelia a răspuns (pentru Alexsiatit):

M-ai facut sa zimbesc. Merci : ).

| Alexsiatit a răspuns (pentru michelia):

Cum abia astazi am gasit "zambetul" tau Michelia, tot azi - chiar daca este o zi mai aparte fiind chiar 1 aprilie -(semn cu ochiul), incerc sa "zambesc" alaturi de tine, cat mai "complice" posibil...
Alexsiatat

39 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Absolut.Nu atat pentru bani cat pentru aventura in sine

| raluk27 explică (pentru Razvan):

A ta sau a ei? Aventura, zic

| mona a răspuns:

Nu as accepta

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Nu as accepta. Ce e al meu e doar al meu si nu-l impart cu nimeni.

| Liviucu a răspuns:

Daca s-ar tine cont doar de raspunsul meu, si nu si al ei, atunci clar ar fi un: "NU!" raspicat. Si asta pentru ca, fiind sotia mea, as iubi-o enorm iar o suma de bani nu m-ar incalzi cu nimic si n-ar stinge ura cu care as vedea-o daca ar face acea greseala.
Dar daca are si ea un cuvant de spus, atunci e o problema. Si asta pentru ca toti stim ca fetele din ziua de azi nu pot rezista in fata banului. So... degeaba eu nu accept provocarea cand ea ar putea-o accepta in lipsa mea cu acel ofertant dragut... happy

| RAY a răspuns:

As accepta pe gratis, de ce trebuie cineva sa imi ofere ceva pentru a face sex cu iubita mea?

| Exilee a răspuns:

Sunt poriniri firesti si nimeni nu i se poate impotrivi acestui ''obicei'' care confera o senzatie extrem de placuta pentru organism.
Degeaba, oricine poate sa mintas pe acest site, dar s-ar putea ca toti sa accepte. Care este cauza? Saracia si nevoia de bani. In ziua de azi, banii sunt snite ''arme'' periculoase. Lumea se ''inrobeste'' pentru niste hartii de cativa centimetri. Uimitor cum o simpla oferta poate duce la un gest josnic.
Stii prea bine si tu ca am dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu,sub nici o formă n-aş accepta aşa, nu vreau să ajung ultima curvă!
M-ai bine fac acei bani într-un mod cinstit, n-am ajuns să fiu preşul de şters pe jos al nimănui.
Te pup!

| raluk27 explică (pentru anonim_4396):

N-ai inteleshappy
Adica o tipa iti da tie un milion de dolari, in schimbul unei partide de sex cu iubitul tau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru raluk27):

Bună!
Poate să-mi ofere şi un miliard că tot n-aş accepta!
Te pup!

| Oana92 a răspuns (pentru raluk27):

Adica stai putin ca poate sunt eu mai grea de cap si nu inteleg. Imi da mie un milion de dolari ca sa fac sex cu iubitul meu? Unde e logica?

| raluk27 explică (pentru Oana92):

Da, sa zicem ca ai o relatie sau esti casatorita. Si o tipa bogata iti ofera banii,( de fapt, va ofera amandurora) pentru o noapte cu iubitul sau sotul tau.

| Oana92 a răspuns (pentru raluk27):

Poi dar e absurda chestia. Adica sa imi dea bani ca sa fac ceva ce oricum fac...

| Seby90 a răspuns (pentru Oana92):

Esti varza. Taci din gura, intoarce-te si pleaca. E mai bine pentru tine. Esti 0.

| Oana92 a răspuns (pentru Seby90):

Poftim? care e problema ta?

| Seby90 a răspuns (pentru Oana92):

Sunt surprins de lipsa inteligentei tale, este undeva sub nivelul marii.

| Oana92 a răspuns (pentru Seby90):

Si ma rog de ce sunt lipsita de inteligenta? Uita-te putin peste ce am intrebat si ce raspuns am primit.Tu ce intelegi din asta? Eu una am inteles ca imi ofera bani pentru ca eu sa fac sex cu partenerul meu. Si oricum, cine iti da tie dreptul sa jignesti pe cineva? Ne cunoastem cumva?

Oana92 a răspuns (pentru raluk27):
Adica stai putin ca poate sunt eu mai grea de cap si nu inteleg. Imi da mie un milion de dolari ca sa fac sex cu iubitul meu? Unde e logica?
raluk27 explică (pentru Oana92):
Da, sa zicem ca ai o relatie sau esti casatorita. Si o tipa bogata iti ofera banii,( de fapt, va ofera amandurora) pentru o noapte cu iubitul sau sotul tau.

| Seby90 a răspuns (pentru Oana92):

Citeste in puii mei intrebarea si celelalte raspunsuri. CINEVA ITI DA BANI SA FACI SEX CU EL, nu cu partenerul.

IQ negativ. Asa iti zic de acum. Si curioasa afirmatie, cea legata de cunostinte, aparent ele te jignesc cel mai des pentru ca te cunosc.

| Oana92 a răspuns (pentru Seby90):

Uite care e treaba, iq-ul meu este cu mult peste al tau, de asta sunt convinsa. citeste si tu intrebarea sa vezi ce intelegi din ea, eu nu am inteles nimic si am cerut lamuriri si am primit raspunsul pe care l-am primit. oricum asta nu iti da tie dreptul sa jignesti.

| Seby90 a răspuns (pentru Oana92):

Am citit si am inteles, problem? Ti-am si explicat si tot te crezi mai inteligenta. De curiozitate, ce IQ ai? Nu are nici o legatura oricum.

| raluk27 explică (pentru Oana92):

In film era vorba despre un cuplu casatorit, care pleaca intr-o excursie in Las Vegas. Ajung intr-un cazino, unde cunosc un milionar. Tipul pune ochii pe nevasta unuia, ii invita la o petrecere si mai in gluma, mai in serios ii propune un milion de dolari in schimbul unei nopti cu nevasta-sa. Ei se consulta si in final accepta, dar asta le va afecta relatia.

| Oana92 a răspuns (pentru raluk27):

Acum am inteles. Din primul tau raspuns am inteles altceva. De asta te-am si intrebat, ca sa nu vorbesc aiurea.
Oricum persoana care nu putea sa doarma de iq-ul meu nu a putut sa inteleaga asta. In fine, mersi oricum pentru lamuririhappy

| blueheart a răspuns:

Am vazut filmul. Dar eu nu sunt Demi Moore si nici nu am un iubit ca Woody Harrelson. Iar din partea lui Robert Redford nu as primi niciodata vreo propunere.
Am sa raspund la intrebarea ta serios fara gluma de la inceput. Eu as lasa decizia iubitului. Dar alegand sa fie cu cealalta chiar si pentru o secunda nu as mai putea sa mai stau cu el. Nu as mai putea sa-l privesc fara sa-mi imaginez ca a fost cu o alta persoana, ca au stat impreuna si au facut dragoste. Nu as mai putea sa-l primesc in patul meu, nu as mai putea sa-l mai iubesc.Pentru mine fidelitatea si respectul inseamna foarte mult. Daca el a ales sa fie cu altcineva chiar si pentru a primi o suma mare de bani sau mai ales din cauza aceasta pentru mine va fi clar ca nu m-a iubit niciodata si in primul rand nu a pretuit ceea ce a avut.
Pun punct si merg mai departe. happy

| sensualus a răspuns:

Wow... raspunsurile astea teoretice ar mai fi valabile intr-o propunere concreta?laughing)

| Epigonul a răspuns:

Pai in primul rand,degeaba as fi eu de acord,daca sotia nu ar fi,dar mergand pe premiza ca ea ar fi de acord si tinand cont ca traim in Romanialaughing,m-as putea gandi la treaba asta. Daca relatia mea ar fi una care se bazeaza pe incredere totala si iubire,deci cu alte cuvinte am certitudinea ca acest lucru nu ne va influenta relatia intr-un mod negativ deloc,probabil as accepta, pana la urma este vorba despre sex, nu dragoste! Oricum, pana nu te vezi in cazul de fata, astea raman doar vorbe-n vant.

Răspuns utilizator avertizat
| zeulzamolxe666 a răspuns:

Niciodata! sa pierd o noapte cu iubita sau cu sotia? mai bine dorm! a doua zi am gradi!

| raluk27 explică (pentru zeulzamolxe666):

Inteleg thinking Gagica-ta e cu ala si n-are cine sa-ti faca pachetelul si sa ti-l puna in gentuta. Insa la tine o sa se aplice metoda "si cand dorm, fac bani"

| zeulzamolxe666 a răspuns (pentru raluk27):

Nu am gagica ca sunt mic.insa cu banii ai dreptate.si cand dorm la mine banii curg cacalau!

| VIP3r a răspuns:

Nu multumesc, poate sa isi pastreze banii, nu se merita!

| Mihai_Shearer_1993 a răspuns:

Dar raspunsul tau care ar fi sincer?

| raluk27 explică (pentru Mihai_Shearer_1993):

Eu privesc lucrurile ceva mai realist. Faptul ca ai refuza o astfel de propunere, nu iti garanteaza o viata fericita alaturi de celalalt. E posibil sa intervina lipsurile si relatia sa se deterioreze si ulterior sa apara regretele ca nu s-a profitat de acea ocazie. La fel de posibil este ca partenerul sa fie infidel. Insa decat sa fie moca, macar sa fie pe un milion de dolarihappy

| catxxl a răspuns:

Raspunsul nu poate fi decat DA. Altii chiar sunt milionari si isi dau sotiile altora doar pentru placerile sexuale.
Cele care dau raspunsurile de mai sus nici nu stiu ce inseamna un milion de dolari.
Cu un milion de dolari, in SUA o familie poate trai bine toata viata. Decat sa te frece un patron ciufut 30 de ani mai bine un bogatan sexy cateva ore...
Sigur sunt si exceptii dar raspunsul real este 95% DA.

| Zupilici a răspuns:

parerea mea este ca nu as face asta niciodata pentru ca nu o fac din "obligatie" [pentru un milion de dolari ], asta se face pentru a simti placere impreuna cu persoana speciala din viata ta happy te pup :*

| Mehigh_Mihaitza_1993 a răspuns:

I-as da-o si pe mama pentru un milion de dolari

| Iulikkaa a răspuns:

Am nevoie urgent de ajutor! VA rog frumos trebuie sa explic plasarea semnelor de punctuatie in enuntul: "Maestrul cucersete, (1)intii de toate, prin simpliatea, (2)apoi potoleste prin curiozitatea Dumisale nebuloasa,(3) proaspata.
merci anticipat